موج
کدخبر : ۴۶۵۷۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-465740
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران:

7 مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در مازندران صادر شد

7 مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در مازندران صادر شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران گفت: باوجود 41 نوع تحریم مانند بانکی و زیر ساختی کشورهای غربی علیه ایران، از ابتدای سال جاری تاکنون هفت مجوز سرمایه گذاری خارجی برای این استان صادر شد.

به‌ گزارش خبرگزاری موج مازندران، سید اسماعیل هاشمی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران در چهارمین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری مازندران در بابل، اظهار داشت: در یک سال گذشته با درایت دولت سیزدهم فرصت های جدید سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف کشاورزی، زیرساختی، صنعتی و تولیدی با محوریت دانش‌بنیان‌ در استان شناسایی شد که به طور حتم با همراهی بخش خصوصی برای شکوفایی این ظرفیت‌های جدید اقدام خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با همراهی نخبگان دانشگاهی و ایده پردازی‌های جدید، شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری دیگر در استان در دستور کار است که به طور حتم شکوفایی این ظرفیت‌ها در کوتاه مدت حداقل ۲۰۰ هزار فرصت شغلی نصیب مازندران خواهد شد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی مازندران با بیان اینکه کشاورزی مهم‌ترین محور در توسعه اقتصادی استان است، گفت: زراعت و تولیدات باغی سهم ۲۱ درصدی در تولید ناخالص داخلی مازندران دارد.

وی، ارزش تولید ناخالص داخلی در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی و صنعت مازندران را ۱۶۱ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و ابراز داشت: سهم بابل، بابلسر و فریدونکنار از مجموع این رقم به ترتیب ۲۲، چهار و سه هزار میلیارد تومان است.

هاشمی اضافه کرد: با وجود ۴۱ نوع تحریم مانند بانکی و زیر ساختی کشورهای غربی علیه ایران اما روند حضور فعالان اقتصادی خارجی در مازندران متوقف نشد و از ابتدای سال جاری تاکنون هفت مجوز سرمایه گذاری خارجی برای این استان صادر شد.

لازم به ذکر است؛ بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد عالی رشد استان، همایش شناسایی و معرفی فرصت‌ها و اولویت‌های سرمایه‌گذاری در هفت ناحیه شامل ناحیه یک گلوگاه، بهشهر، نکا، ناحیه ۲ شامل ساری و میاندرورد، ناحیه سه شامل قائمشهر، سوادکوه، سواکوه شمالی، سیمرغ و جویبار، ناحیه چهار شامل بابل، بابلسر و فریدونکنار، ناحیه پنج شامل آمل، نور، محمودآباد، ناحیه ۶ شامل نوشهر، چالوس و کلاردشت و ناحیه هفت شامل تنکابن، عباس‌آباد، رامسر و همچنین همایش استانی فرصت‌های سرمایه‌گذاری حداکثر تا پایان بهمن ماه امسال با محوریت فرمانداری های نواحی یاد شده با هدف معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی های اقتصادی استان در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

مازندران با داشتن ۴۶۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی، حدود ۱۱ درصد ارزش افزوده محصولات کشاورزی کشور را دارد. حدود ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشتغال دارند و از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی استان، ۴۶۱ واحد در بخش ماشین‌آلات و فلزات اساسی، ۱۳۹ واحد در بخش برق و الکترونیک، ۱۱۵ واحد در بخش نساجی، ۴۰۸ واحد در بخش محصولات شیمیایی، ۲۱۶ واحد در بخش سلولزی، ۵۳۰ واحد در بخش کانی غیرفلزی و ۳۶۷ واحد صنعتی نیز در بخش تولید محصولات غذایی مشغول فعالیت هستند.

بیشترین سهم واحدهای صنعتی استان نیز متعلق به شهرستان آمل است که حدود ۴۰۰ واحد صنعتی فعال دارد و ۲۶ درصد صنایع فعال استان نیز در شهرستان‌های ساری، بابل و سوادکوه مستقر هستند. مازندران در حوزه اشتغال واحدهای صنعتی با استقرار چهار درصد واحدهای صنعتی کشور در این استان یازدهمین استان کشور است و ۳.۸ درصد اشتغال صنعتی را در اختیار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: دانش‌بنیان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه