موج
کدخبر : ۴۵۶۲۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-456278

به منظور میزبانی شایسته از گردشگران؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: فرمانداران شهرستان های ساحلی تقویت زیرساخت ها در مناطق ساحلی هرمزگان با همکاری دستگاه های اجرایی و شهرداران را به منظور میزبانی شایسته از گردشگران را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در جلسه ستاد سازماندهی سواحل استان با اشاره به اهمیت سازماندهی سواحل استان عنوان کرد: باتوجه به بهبود شرایط آب و هوایی هرمزگان و آغاز ورود مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور به استان به ویژه مناطق ساحلی آماده سازی اماکن تفریحی و گردشگری جهت میزبانی شایسته از گردشگران در دستور کار ستاد ساماندهی سواحل شهرستان های استان قرار گیرد.

وی در همین خصوص، افزود: تقویت روشنایی پارک ها ساحلی، تقویت تیم های امداد و نجات ساحلی، نصب تابلو های هشدار دهند در محل های پرخطر ساحلی، تعیین مکان های مشخص در مناطق ساحلی برای شنا در شهرستان های ساحلی مواردی است که ضروری است به صورت ویژه دنبال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تصریح کرد: اجرای طرح های سالم سازی سواحل با تدوین طرح های کارشناسی در دستور کار شهرداران ساحلی استان قرار گیرد.

کامرانی گفت: باتوجه به تغییر رنگ بندی های کرونایی اکثر مناطق کشور از جمله هرمزگان به آبی، استان با حضور گسترده مسافران و گردشگران روبرو خواهد شد که ضروری است فرمانداران و شهرداران ساحلی با تامین زیرساخت ها و اتخاذ تدابیر لازم به صورت شایسته میزبان مسافران و گردشگران باشند و در ارائه خدمات به آنها خللی صورت نگیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همین خصوص، افزود: تقویت تیم های امداد و نجات ساحلی و استقرار ناجیان غریق در مواقع حضور گسترده گردشگران در مناطق ساحلی نقش بسزایی در جلوگیری از وقوع غرقی در سواحل استان دارد که ضروری است به صورت جدی دنبال شود.

کامرانی اظهار داشت: تقویت تیم های امداد و نجات ساحلی به ویژه ناجیان غریق در مناطق آزاد تجاری کیش و قشم و بندرعباس با توجه به حضور گسترده گردشگران در این مناطق  از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی گفت: سرمایه گذاری در زمینه سازماندهی سواحل استان علاوه بر ایجاد زمینه مناسب برای رفاه حال مردم و گردشگران زمینه ساز ایجاد فرصت های شغلی نیز می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با تاکید بر توسعه هرچه بیشتر سواحل استان و ایجاد زیرساخت های لازم در این مناطق، افزود: فرمانداران شهرستان های ساحلی اعتبارات ویژه اجرای طرح های سالم سازی سواحل را در کمیته برنامه ریزی شهرستان پیش بینی و شهرداران ساحلی استان نیز از محل درآمد های شهرداری اعتباراتی را در زمینه تقویت امکانات در سواحل برای رفاه حال مردم و گردشگران در دستور کار قرار دهند.

کامرانی تصریح کرد: اجرای برنامه های فرهنگی غنی در سواحل استان به منظور پیشگیری از گسترش فرهنگ های نامتعارف از طریق دستگاه های اجرایی ذیربط پیگیری و دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دستگاه های اجرایی در زمینه سازماندهی سواحل مسئولیت دارند که ضروری است این مهم را با جدیت دنبال کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها