موج
کدخبر : ۴۵۴۰۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-454069

سرپرست فرمانداری کرمانشاه:

سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت: حضور دانش‌آموزان و نسل جدید در فضای مجازی باید با راهنمایی و آموزش موضوعات و مسائل مرتبط با این فضا باشد تا آنها از خطرات موجود در فضای مجازی آگاه شده و در برابر توطئه‌های دشمن در فضای مجازی مصون باشند.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، ابراهیم رحیمی زنگنه در هفتمین شورای آموزش و پرورش شهرستان کرمانشاه با بیان این مطلب که در حوادث اخیر فاصله فضای مجازی تا فضای واقعی بسیار زیاد بود، ابراز داشت: کشورهای متخاصم پروپاگاندایی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی ایجاد کرده بودند تا افرادی که مرعوب این فضا هستند را در دام توطئه‌های خود انداخته و آنها را به پذیرش دروغ‌ها مجبور کنند.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه فضای مجازی در دسترس دانش‌آموزان را نیازمند مدیریت دانست و تصریح کرد: از یکسو باید این فضا را برای حضور دانش‌آموزان مدیریت کنیم و از سوی دیگر با آموزش سواد رسانه‌ای بتوانیم دانش‌آموزان و نسل‌های بعدی را در برابر هجمه‌های دشمنان واکسینه کرده تا همچون گذشته از پیچ‌های تاریخی به سلامت عبور کنیم.

رحیمی زنگنه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حوادث اخیر تأکید کرد: بنا بر بیانات مقام معظم رهبری این نسیم‌های سبک تغییری در ماهیت درخت تنومند انقلاب اسلامی ایجاد نمی‌کند و این اتفاقات تلنگری برای ریشه‌دار شدن این درخت تنومند است.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه با بیان اینکه نسل آینده کشور از تهدیدهای کنونی، فرصت‌هایی ایجاد خواهد کرد، افزود: ملت سرافزار ایران اسلامی همواره از تهدیدها برای خود فرصت‌هایی ایجاد کرده و حوادث اخیر نیز فرصت ایجاد یک نسل انقلابی و سرافزار را برای اهتزاز پرچم ایران اسلامی ایجاد خواهد کر.

 رحیمی زنگنه گفت و گو را یکی از راه‌های مناسب برای ارتباط با نسل جدید دانست و خاطرنشان کرد: با انباشت سؤالات در قشر جوان مواجه هستیم که در زمینه پاسخگویی به موقع کوتاهی کرده‌ایم و باید این رویه اصلاح شود و نقش مدیران و اولیا در ایجاد زمینه گفت و گوی میان نسلی موثر است.

وی با بیان انیکه هدف متعالی آموزش و پرورش تربیت انسان کامل است، تصریح کرد: تمام آنچه که دشمن در ارتباط با ایران اسلامی انجام می‌دهد از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی تا هجمه‌های فضای مجازی برای دور شدن از این وظیفه است، اما هیچگاه نباید از آموزش و فرهنگ به عنوان اساس تحول جامعه انسانی غافل شویم.

وی افزود: اگر تمام وجوه و سرمایه کشور را در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها برای تربیت انسان هزینه کنیم، جامعه به افرادی سپرده می‌شود که قابل اعتماد هستند.

سرپرست فرمانداری کرمانشاه گفت: برای افزایش کیفیت شورای آموزش و پرورش پیشنهاد می‌شود یک شورای تخصصی مشورتی زیرمجموعه این شورا متشکل از اساتید و صاحبنظران حوزه آموزش و پرورش و تربیت تشکیل شود که نتیجه کارگروه‌های این شورای مشورتی در شورای آموزش و پرورش مطرح و بررسی شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها