موج
کدخبر : ۴۲۹۷۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-429724

یعقوبعلی نظری:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: بر لزوم رسیدن به یک مفاهمه مشترک بین بخش حاکمیتی و بخش خصوصی فعالیتهای اقتصادی در خراسان رضوی تاکید داریم و بهره گیری از سرمایه های در اختیار و ساماندهی آنها و همچنین توجه به نقاط لازم برای تعمیم دادن دانش بنیان شدن بسیار حایز اهمیت است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در سخنانی عنوان کرد: ۲مزیت شاخص استان برخورداری از سرمایه انسانی خلاق و سرمایه مادی است که برای اتصال این ۲ مزیت به شرکتهای دانش بنیان نیاز است تا از نبوغ های فکری بهره گرفت و مسایل استان را حل کرد.

نظری این سخنان را در نشست صمیمانه فعالان اقتصادی استان با نماینده عالی دولت در خراسان رضوی با تاکید بر این که باید مساله محور و مزیت محور گام برداریم اظهار کرد و ادامه داد: این استان از مزیتها و مسائلی برخوردار است که باید همه، آنها را بدانیم، برجسته سازی و اولویت بندی و براساس آنها عمل کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: بهره گیری از قدرت بسیج کنندگی بخشهای مختلف نیاز به یک برنامه ریزی مشخص دارد و هدف اصلی شکل گیری قرارگاه مشترک حمایت و پشتیبانی از فعالیتهای اقتصادی، ایجاد هماهنگی و هدایت فعالیتها در مسیر اهداف مشخص است.

وی همچنین افزود: همان طور که برای بنگاه های اقتصادی وظیفه اجتماعی تعریف کرده ایم می توانیم برای آنان وظیفه دانش بنیانی نیز تعریف کنیم تا واحدهای تولیدی به مساله دانش بنیانی تولید کردن توجه بیشتری داشته باشند چرا که همه واحدها می توانند همیشه دانش بنیان باشند و تولیدات و ارایه خدمات خود را متناسب با فناوری روز ارایه دهند.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: بر لزوم رسیدن به یک مفاهمه مشترک بین بخش حاکمیتی و بخش خصوصی فعالیتهای اقتصادی در خراسان رضوی تاکید داریم و بهره گیری از سرمایه های در اختیار و ساماندهی آنها و همچنین توجه به نقاط لازم برای تعمیم دادن دانش بنیان شدن بسیار حایز اهمیت است.

نظری خاطرنشان کرد: ما در خراسان رضوی کار اداری نداریم بلکه هر مسوولی که تصدی برخی امور را برعهده می گیرد باید از روحیه حرکت به جلو و قوه خلاقیت برخوردار و قدرت بسیج کنندگی داشته باشد و بتواند ظرفیتها را در کنار هم قرار دهد.

مسعود میرزایی رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در این نشست اظهار: باید تلاش کرد به حوزه فناوری در استان ضریب داد از سوی دیگر چون خراسان رضوی در حوزه آی.تی و آی.سی.تی ظرفیت بالایی دارد می توان از این بخش به عنوان عصای دست استان برای رسیدن به اهداف فناورانه در صنایع مختلف بهره گرفت.

میرزایی یادآور شد: پارک علم و فناوری خراسان رضوی در تلاش است تا برای افزایش سهم خود از کیک اقتصادی کشور و نقشش در تولید ناخالص داخلی و اقتصاد کلی از نظرات بخش خصوصی در اتخاذ تصمیماتش بهره گیرد.

استاندار خراسان رضوی

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا به زودی تفاهم نامه ای بین پارک علم و فناوری خراسان رضوی و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان به امضا می رسد تا بتوان مفاهیم دانش بنیانی را به صنایع غذایی و صنایع کشاورزی رسوخ داد.

وی تاکید کرد: این پارک، سامانه هوشمند آنلاین یا اپلیکیشنی را طراحی کرده است که در آن همه تخصص های شرکتهای دانش بنیان تحت تکفل پارک درج شده تا صاحبان صنایع و بنگاه های اقتصادی بتوانند نیاز فناورانه مرتبط با تولید خود را در این سامانه احصا کرده و به آن متصل شوند که به زودی از این سامانه رونمایی می شود.

میرزایی متذکر شد: همه ظرفیتهای مرتبط با پارک، احصای نقاط قوت و ضعف و تلاش برای مرتفع کردن آنها، بررسی مراکز رشد در شهرستانها به منظور هماهنگ سازی آنها برای توسعه، تقویت ارتباط با تشکلها و انجمنهای ذیل پارک، احصای محورهای مغفول مانده و تدوین یک برنامه راهبردی برای پیگیری آنها در عرصه صنایع معدنی و صنایع غذایی را از اقدامات این نهاد طی ۲ ماه گذشته رصد شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در راستای عمل به شعار سال در حوزه "تولید دانش بنیان و کارآفرین" بازنگری در خصوص راهبردهای پارک علم و فناوری خراسان رضوی انجام گرفته است تا بتوان اقدامات این نهاد هماهنگ با منویات رهبر معظم انقلاب باشد.

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی به تدبیر استاندار مبنی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان در قالب راه اندازی قرارگاه اقتصاد دانش بنیان اشاره و بیان کرد: در این راستا قرار است ۶ پردیس تخصصی با موضوعات صنایع معدنی، صنایع خلاق، گردشگری، زیارت، راه و شهرسازی و آی.تی شکل گیرد.

میرزایی در خاتمه اعلام کرد: آماده هر نوع همکاری با فعالان بخش خصوصی برای نفوذ دانش و فناوری در عرصه های اقتصادی، کمک به دانش بنیان شدن صنایع و گسترش مراکز تحقیق و توسعه، حمایت از شرکتهای زایشی فناور و دانش بنیان شدن آنها هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها