موج
کدخبر : ۴۱۷۰۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-417033

علیرضا مسلم:

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیان کرد: میزان تست‌های مثبت و قطعی کرونا در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه در غرب خراسان رضوی طی یک هفته گذشته افزایش یافته و به ۴۲ درصد رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علیرضا مسلم رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در خبری اعلام کرد: شمار پذیرش بیماران سرپایی مبتلا به ویروس کرونا در مراکز اورژانس بیمارستانهای این دانشگاه در غرب خراسان رضوی ۲۰۰ درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده که این موضوع بیانگر ورود این شهرستان به ششمین اوجگیری کروناست.

مسلم این خبر را در حاشیه بازدید از مراکز تجمیعی واکسیناسیون شهرستان سبزوار عنوان کرد و در ادامه اضافه کرد: همچنین میزان بیماران بستری کرونایی در مرکز آموزشی - درمانی واسعی در سبزوار ۷۰ درصد نسبت به هفته گذشته بیشتر شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار همچنین متذکر شد: طی روزهای گذشته ۵۴ بیمار کرونایی در بیمارستان واسعی سبزوار بستری شده اند که در صورت تداوم عادی انگاری، کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه این آمار بیشتر می شود.

مسلم در ادامه تصریح کرد: میزان تست‌های مثبت و قطعی کرونا در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه در غرب خراسان رضوی طی یک هفته گذشته افزایش یافته و به ۴۲ درصد رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه تاکید کرد: دُز سوم واکسن کرونا می‌تواند میزان ایمنی فرد را در برابر سویه اومیکرون چندین برابر افزایش دهد از این رو تزریق نوبت سوم این واکسن ضرورت دارد.

وی همچنین با اشاره به تزریق دز سوم یادآور شد: تمام افراد واجد شرایطی که سه ماه از تزریق نوبت دوم واکسن آنها گذشته باشد می توانند به مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا که تعداد آنها در حال افزایش است مراجعه کنند.

مسلم در خاتمه این خبر خاطرنشان کرد: تنها راه برون رفت از بحران کرونا علاوه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده ار ماسک و واکسیناسیون افراد جامعه است که گردش ویروس در جامعه را از بین می برد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها