موج
کدخبر : ۴۱۵۹۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-415954

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان در گفتگو با موج:

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به حذف و کاهش بودجه هایی که در برخی از پروژه های مدیریت شهری روی داده است، گفت: این نوع از عملکرد با مقوله مورد ادعا از سوی برخی از همکاران در عدالت اجتماعی مغایر بوده و به نوعی نشان از خط کشی های سیاسی هدفمند دارد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی اکبر نظری، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به حذف برخی از پروژه ها و طرح هایی که چندی پیش در اصلاحیه بودجه ارائه شده از سوی شهرداری روی داد و مورد تایید و تصویب شورا قرار گرفت، عنوان کرد: انجام برخی تغییرات و اصلاحات در بودجه امری طبیعی است اما آنچه را در اصلاحات اخیر شاهد آن بودیم، حذف گزینشی و هدفمند برخی از پروژه ها و  طرح ها در بعضی از مناطق بود که اینگونه عملکرد دارای اشکال است.

علی اکبر نظری با اشاره به کاهش بودجه جدولگذاری جهت تسهیل عبور عابران پیاده در دره مرادبیگ، عنوان کرد: بودجه درنظرگرفته شده در این پروژه با توجه به تملک هایی که می بایست روی می داد 2 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که  به 500 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است و این در حالی است که هر ساله شاهد اتفاقات ناگواری در این مسیر هستیم و تحقق این پروژه می توانست ایمنی لازم را ایجاد کرده و به یکی از طرح های ضروری جامه عمل پوشانده شود.

وی در ادامه با بیان تملک هایی که با توجه به شرایط حاکم بر مذدقینه می بایست روی دهد و برای این مهم 4 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، گفت: پروژه مربوط به تملک های مربوط به مذدقینه به طور کامل حذف شده است و به نظر بنده این دست اقدامات بر اساس خط کشی هایی سیاسی انجام می شود و نه منافع مردمی!

وی با اشاره به اینکه بایستی بر اساس عوارضی که از شهروندان اخذ می شود به آن ها خدمات ارائه کنیم، یادآور شد: در خدماتی که شهروندان از آن بهره مند می شوند  نباید گزینشی عمل کرد و متوجه بخشی بود و دیگری را نادیده انگاشت و خط کشی های معناداری را انجام داد.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورا تصریح کرد: اگر در شعارها و وعده های انتخاباتی خود تاکیدی موکد بر عدالت اجتماعی داشته ایم اکنون زمان آن است که در تحقق عملی این شعارها کوشا باشیم؛ چرا که حذف پروژه های مربوط به محلات کم برخوردار با اجرای طرح های مربوط به عدالت اجتماعی همخوانی ندارد!

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها