موج
کدخبر : ۴۱۳۴۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-413427

حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی:

نماینده مردم مشهد بیان کرد: باید به دولت تأکید کنیم که پذیرش کلیات لایحه به معنای پذیرش همه بندهای لایحه نیست و مثلا اگر بنا به حذف ارز ترجیحی باشد، الزامات زیادی واجب است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حجت الاسلام محمدحسین حسین زاده بحرینی نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در سخنانی عنوان کرد: رد کلیات بودجه، پاسخ منفی به اصلاحات کلیدی مهم است و سخت افزار و نرم افزار حذف ارز ترجیحی آماده شده است.

حجت الاسلام بحرینی این سخنان را در جلسه علنی امروز در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ بیان کرد و ادامه داد: حذف ارز ترجیحی یکی از تصمیمات مهم و اساسی است و اصلاحات پارامتریک در قواعد بازنشستگی کشور، از تصمیمات کلیدی و مهم است.

نماینده مردم مشهد در ادامه اظهار کرد: همچنین مدیریت هزینه‌های جاری دولت از کارهای کلیدی است و دولت گذشته در این موارد پای کار نمی‌آمد اما سید ابراهیم رئیسی صادقانه در لایحه بودجه این مسائل را مطرح کرده است.

وی همچنین تاکید کرد: رد کلیات بودجه ، پاسخ منفی به اصلاحات کلیدی مهم است و اگر کلیات بودجه را بپذیریم، باید به دولت تأکید کنیم که پذیرش کلیات لایحه به معنای پذیرش همه بندهای لایحه نیست و مثلا اگر بنا به حذف ارز ترجیحی باشد، الزامات زیادی واجب است.

نماینده مردم مشهد در مجلس متذکر شد: دو سه روز قبل بانک مرکزی بودم، بانک مرکزی به درخواست دولت، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه بودجه، برنامه‌ای را طراحی کرده که اگر عملیاتی شود می‌توانیم هم ارز ترجیحی را حذف و هم آرامش را به مردم هدیه کنیم و مردم باید مطمئن باشند که این تصمیم دولت و مجلس به معنی گران شدن اقلام اساسی نیست.

حجت الاسلام بحرینی در خاتمه یادآور شد: : شخصا به رئیس جمهور گفتم که اگر این کار را بکنید، برگ برنده دولت شماست و کار به این مهمی یعنی حذف ارز ترجیحی باید بدون آسیب دیدن مردم انجام شود و سخت افزار و نرم افزار این کار هم اکنون آماده شده است و بانک مرکزی گفته اگر مجلس اجازه دهد ما در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس این مهم را رونمایی کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها