موج
کدخبر : ۴۱۲۴۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-412459

محمد ثابتی:

مدیر امور آب ناحیه سبزوار بیان کرد: امور آب ناحیه سبزوار، ۶ شهرستان را زیر پوشش دارد و عملیات آزادسازی حریم رودخانه های سه شهرستان طی ماههای گذشته آغاز شده بود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد ثابتی مدیر امور آب ناحیه سبزوار در خبری اطلاع داد: آزادسازی ۲۰ هکتار از زمین‌های تصرف‌شده حریم و بستر رودخانه‌ها در شهرستان‌های سبزوار، داورزن و ششتمد واقع در غرب استان خراسان رضوی، به منظور جلوگیری از بروز خسارات سیلاب خبر داد.

ثابتی در ادامه این خبر اضافه کرد:‌ امور آب ناحیه سبزوار، ۶ شهرستان سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد را زیر پوشش دارد و عملیات آزادسازی حریم رودخانه های این سه شهرستان طی ماههای گذشته آغاز شده بود.

مدیر امور آب ناحیه سبزوار همچنین اظهار کرد: کارشناسان گشت و بازرسی آب منطقه‌ای سبزوار با هدف بهره‌برداری اصولی از منابع آبی و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز، ۲ هکتار از حریم رودخانه‌ها ی این ناحیه را بازگشایی کردند.

وی در ادامه متذکر شد: بیشترین تصرف در اراضی حریم رودخانه‌های شهرستان ششتمد، مناطق شمالی و بخش مرکزی سبزوار رخ داده بود که این مداخلات با هماهنگی گروه گشت و بازرسی آب منطقه‌ای و دریافت دستور قضایی آزادسازی شد.

ثابتی در خاتمه تصریح کرد: طی سال های اخیر افزون بر ۲ هزار فقره پرونده برای رفع تصرف اراضی بستر رودخانه های سبزوار تشکیل شده است و آب منطقه‌ای با هماهنگی دادگستری و نیروی انتظامی، با متخلفانی که در حاشیه و بستر رودخانه‌ها اقدام به ساخت ویلا و خانه باغ می کنند به صورت جدی برخورد می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها