موج
کدخبر : ۴۱۱۳۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-411379

شهرام حبیب‌زاده خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته 33 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، شهرام حبیب‌زاده ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته 33 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری و متاسفانه یک بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان فوت کرده است.

وی افزود: همچنین طی همین مدت خوشبختانه 2۴ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به 142 نفر رسید که از این تعداد ۳5 بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

حبیب‌زاده با اشاره به تزریق یک میلیون و 755 هزار و 914 دُز واکسن بر علیه بیماری کرونا در استان اظهار کرد: ۹۰۴ هزار و 817 دُز واکسن مربوط به مرحله اول و ۷۷8 هزار و 568 دُز مربوط به مرحله دوم واکسیناسیون است.

وی گفت: همچنین تاکنون 72 هزار و 529 دُز واکسن کرونا در مرحله سوم برای جامعه هدف تزریق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: براساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان پارس آباد در وضعیت زرد و شهرستانهای اردبیل، مشگین شهر، خلخال، گرمی، بیله سوار، نیر، سرعین، کوثر و نمین در وضعیت آبی قرار دارند.

حبیب‌زاده با تاکید بر ادامه استفاده مردم از ماسک گفت: جلوگیری از شیوع بیماری کرونا علاوه بر واکسیناسیون نیازمند رعایت دقیق نکات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها