موج
کدخبر : ۴۱۰۰۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-410073

مهدی دوستی عنوان کرد؛

استاندار هرمزگان اظهار کرد: برنامه های پیشنهادی محرومیت زدایی باید همه جانبه باشد و بتواند نیاز این مناطق را در حوزه اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و معیشتی پوشش دهد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، نشست بررسی نحوه خدمات دهی به 130 روستای محروم و 46 محله کمتربرخوردار امروز به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان برگزار شد.

استاندار هرمزگان در این نشست با اشاره به فعالیت های دستگاه های اجرایی و نهادهای خدمات رسان متعدد برای رفع محرومیت و فقر در مناطق کمتربرخوردار و کمتر توسعه یافته، اظهار کرد: به منظور خدمات رسانی بهتر به این مناطق باید تمام امکانات، ظرفیت های مالی و منابع سخت افزاری تجمیع شود.

وی افزود: برای تحقق بخشیدن به این برنامه، وظایف هر یک از دستگاه ها و نهادهای خدمات رسان در استان به صورت شفاف مشخص شود اما با توجه به تعدد نهادها و دستگاه های خدمات رسان به محرومان، دستگاه های اجرایی بخش دولتی تنها مرجع پاسخگو در خصوص روند پیشرفت برنامه ها به استانداری خواهند بود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نزدیک به 50درصد افراد ساکن در محلات محروم و کمتربرخوردار را بانوان تشکیل می دهند، تدارک برنامه ویژه برای اشتغال و برآورده کردن نیازهای اولیه این قشر را یک ضرورت برشمرد.

دوستی، همچنین انتخاب افراد توانمند برای مدیریت اقدام ها در دو بخش محله های حاشیه ای و روستاهای محروم را مورد تأکید قرار داد و گفت: با توجه به همراهی بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و کمیته امداد خمینی (ره) در برنامه های محرومیت زدایی استان، اجرای برخی زیرساخت های اولویت دار مانند ایجاد منابع آبی پایدار، می تواند جایگزین توزیع بسته های معیشتی در برخی روستاها شود.

وی بار دیگر، هم‌افزایی امکانات و منابع را برای پیشگیری از اقدام های بدون هدف و بی ضابطه مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در گام نخست باید به منظور هماهنگی بیشتر، دستگاه های متولی سه روز در هفته تشکیل جلسه دهند و ضمن رفع موانع پیش رو، گزارش میزان  پیشرفت کار را ارائه کنند.

استاندار هرمزگان، با بیان اینکه توزیع جزیره ای منابع یکی از عوامل اصلی عقب ماندگی و محرومیت برخی روستاها و ایجاد محلات حاشیه ای و فقیرنشین است، افزود: برخی محله های بندرعباس به عنوان قطب اقتصادی کشور از بشاگرد نیز محروم تر است، بنابراین باید مدل مطلوبی برای توزیع عادلانه منابع و امکانات تعریف شود.

وی اضافه کرد: برای مناطق محروم غرب جاسک، بشاگرد و کوهشاه احمدی به عنوان مناطق دارای بیشترین میزان محرومیت در استان نیز باید برنامه ویژه ای تدوین شود.

استاندار هرمزگان همچنین به مدیران حاضر در این نشست، تأکید کرد: برنامه های پیشنهادی محرومیت زدایی باید همه جانبه باشد و بتواند نیاز این مناطق را در حوزه اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و معیشتی پوشش دهد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها