موج
کدخبر : ۴۰۹۴۳۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-409435

استاندار مازندران تأکید کرد:

استاندار مازندران گفت: شرکت حمل و نقل بین المللی صادراتی محصولات کشاورزی نیاز ضروری استان مازندران است. ‎

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمود حسینی پور، ایجاد شرکت حمل و نقل بین المللی برای صادرات محصولات کشاورزی را یکی از ضرورت های رونق کشاورزی استان دانست و اظهار داشت: امروز یکی از خلاءها در توسعه صادرات محصولات کشاورزی استان، فقدان شرکت حمل و نقل بین المللی در استان است و باید برای تسریع این امر مهم اهتمام ویژه صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مازندران باید پایلوت صادرات محصولات کشاورزی کشور شود، ادامه داد: مازندران، قطب تولیدات کشاورزی کشور به شمار می رود و در تأمین سلامت و امنیت غذایی کشور، نقش و جایگاه ویژه ای دارد و قرارگرفتن در مسیر کریدور شمال و جنوب، وجود سه بندر و دسترسی به بازارهای هدف همسایگان، وجود پایانه های صادراتی، ضرورت پایلوت شدن مازندران در صادرات محصولات کشاورزی با هدف توسعه اقتصادی را دوچندان کرده است.

استاندار مازندران از جلسه ویژه بررسی محصولات کشاورزی استان در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: مصوب شد تا کمیسیون کشاورزی مجلس؛ جلسه اختصاصی و ویژه ای برای بررسی محصولات کشاورزی با محوریت مرکبات با مسئولان ذیربط در محل مجلس شورای اسلامی برگزار کند.

وی مهم ترین ابزار تحقق خودکفایی در تولید برنج با توجه به محدویت آب و زمین در کشور را توسعه کشت ارقام پرمحصول در مازندران دانست و افزود: مازندران همچنین می تواند در کشت ارقام پرمحصول، پایلوت در کشور شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها