موج
کدخبر : ۴۰۷۲۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-407226

علی اصغر شالبافیان:

معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: مسوولان انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی استان های کشور با هم‌افزایی با مدیران کل استان‌ها برای توسعه مناسبات از فرصتهای بدست آمده استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سخنانی عنوان کرد: گردشگری ابزار توسعه مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایران و عراق است و در این راستا توسعه و تسهیل زیارت بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شالبافیان این سخنان را در آیین آغاز همایش فعالان صنعت گردشگری ایران و عراق در مشهد بیان کرد و ادامه داد: از فرصت برگزاری این همایش نه فقط برای توسعه مناسبات مشترک با خراسان رضوی بلکه برای همه استان‌ها باید استفاده شود.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین افزود: مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری کشور عراق از هفته گذشته در ایران مهمان ما بوده‌اند و با بخش خصوصی و دولتی در استان‌های کردستان و کرمانشاه دیدار کرده اند و اکنون نیز در خراسان رضوی میزبان آنان هستیم.

وی در ادامه متذکر شد: میزبانی از مدیران شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری عراق بعد از این همایش نیز استمرار خواهد داشت و در هفته آینده در استان گلستان میزان آن‌ها خواهیم بود.

معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

شالبافیان همچنین اظهار کرد: مسوولان انجمن‌های دفاتر خدمات مسافرتی استان های تهران، اصفهان، تبریز، فارس و ایلام نیز در این همایش حضور دارند که با هم‌افزایی با مدیران کل استان‌ها برای توسعه مناسبات از این فرصت استفاده خواهند کرد.

عزیز تمیمی نماینده شرکت های گردشگری عراق نیز در این مراسم تاکید کرد: از تلاش وزارت میراث‎‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، استاندار خراسان رضوی و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی برای برگزاری این همایش قدردانی می نماییم.

عزیز تمیمی همچنین گفت: ما با هم اشتراکات فرهنگی زیادی داریم که برای تعامل بیشتر استفاده خواهد شد تا برای مردم دو کشور منافع اقتصادی ایجاد کند که لازم است در این مسیر همکاری‌های بیشتری صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها