موج
کدخبر : ۴۰۶۹۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406981

احمد ناصری خبر داد:

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۹۵ درصد دانش‌آموزان و فرهنگیان استان اردبیل علیه بیماری کرونا واکسینه شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، احمد ناصری ، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: از ۱۵ آبان ماه شاهد حضور دانش‌آموزان در مقطع دوم متوسطه در مدارس استان بر اساس نوبت‌بندی مدیران هستیم که تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در بین معلمان و دانش‌آموزان در این مقطع گزارش نشده است.

وی افزود: سعی بر این است تا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هر کلاس درس به تناسب شرایط و فضای کلاس‌ها ۱۰ تا ۱۵ دانش‌آموز در هر نوبت حضور پیدا کرده و همکاران فرهنگی نیز در کنار حضور در کلاس درس، سعی می‌کنند در فضای مجازی نیز به دانش‌آموزانی که امکان حضور در سر کلاس‌ها را ندارند، آموزش‌های مجازی را در دستور کار قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: از امروز نیز آغاز تحصیل حضوری دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول را شاهد هستیم که در نخستین روز با حضور در مدارس ابتدایی از نزدیک در جریان همراهی اولیا و کمک معلمان برای حضور مؤثر دانش‌آموزان هستیم تا آن‌ها بتوان در طول هفته به تدریج حضور ۲ تا ۳ روزه را تجربه کنند.

ناصری افزود: به تدریج با بهبود شرایط کرونایی امیدواریم خانواده‌ها و مدیران مدارس برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند تا حضور بیشتر دانش‌آموزان در سر کلاس‌ها اتفاق افتاده و روند تحصیل حضوری تقویت شود.

وی در ادامه تصریح کرد: به تناسب مدارس، مدیران برای حضور دانش‌آموزان در سر کلاس‌های درس و نوبت‌بندی آن‌ها در شیفت‌های مختلف تصمیم‌گیری می‌کنند و ما کار اجرایی را در این حوزه به مدیران مدارس سپردیم تا با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش نواحی و مناطق ۱۹ گانه بتوانند کار را به پیش ببرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: امیدواریم با تکمیل زنجیره واکسیناسیون در جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان هیچ آسیب و دغدغه‌ای از بابت بیماری کرونا گریبانگیر معلمان و دانش‌آموزان نشده و شرایط حضوری تحصیل در نیم سال اول را شاهد باشیم.

ناصری بیان کرد: در صورت تداوم این وضعیت امتحانات نوبت اول دانش‌آموزان نیز به صورت حضوری برگزار خواهد شد که البته در دوره ابتدایی این امر به صورت ارزیابی توصیفی انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`