موج
کدخبر : ۴۰۶۹۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406925

اکبر نیکزاد خبر داد؛

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشورگفت: از بنیاد مسکن‌های چهار استان کردستان، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان کمک گرفتیم تا کار ساخت مسکن زلزله زدگان بخش فین زودتر به سرانجام برسد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: برای تسریع در ساخت مسکن زلزله زدگان بخش فین در هرمزگان از چهار استان کمک گرفته ایم.
 نیکزاد دیشب در بندرعباس افزود: با توجه به اینکه حجم عملیات بازسازی زیاد بود ما از بنیاد مسکن‌های چهار استان کردستان، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان هم کمک گرفتیم تا کار ساخت منازل مسکونی مردم زودتر به سرانجام برسد.
وی با اشاره به بازدید از مناطق زلزله زده هرمزگان گفت: در بازدیدی که از منطقه داشتیم با مردمی بسیار نجیب و شریف و کم توقع مواجه شدیم، اما هر روز که این عزیزان در چادر سپری کنند برای ما و بویژه رئیس جمهور سخت خواهد بود و برنامه ریزی ما این هست که تا پایان سال همه این واحد‌ها را تحویل دهیم و مردم در سال جدید زیر سقف‌های مقاوم اسکان پیدا کنند.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: در بررسی‌ها مشخص شد که باید ۲ هزار و ۵۰۰ واحد آسیب دیده از زلزله، تخریب و از نو ساخته شود و ۷۰۰ واحد نیز نیاز به تعمیر دارد.
نیکزاد از تشکیل پرونده برای این واحد‌ها خبر داد و گفت: برای بازسازی هر واحد مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات و ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اختصاص یافته است.
وی افزود: مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز به واحد‌هایی تعلق می‌گیرد که نیاز به تعمیر دارند.
یکشنبه ۲۳ آبان دو زمین لرزه به بزرگی ۶ و ۴ و ۶ و ۳ دهم ریشتر بخش فین در شهرستان بندرعباس را لرزاند که ۷۰۰ میلیارد تومان به زیر ساخت‌ها و منازل مسکونی منطقه خسارت وارد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`