موج
کدخبر : ۴۰۶۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406711

حسن اسماعیلیان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد بیان کرد: تاکنون مشکل سه روستا در قالب وقف فناورانه آب حل شده است و از این طریق مشکل مردم روستا یا منطقه‌ای که به نوعی با مشکل تامین آب شرب مواجه هستند، حل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، حسن اسماعیلیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در سخنانی اعلام کرد: از زمان تشکیل انجمن وقف علم و فناوری در حوزه آب، مشکل آب شرب سه روستا حل شده است.

اسماعیلیان این سخنان را در جلسه مشترک اوقاف و شرکت آب و فاضلاب با موضوع وقف علم و فناوری در حوزه آب بیان کرد و ادامه داد: با ابتکار خوب اوقاف خراسان رضوی حدود دو سال قبل، انجمن‌هایی از جمله انجمن علم و فناوری در حوزه آب برای اولین بار تشکیل شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد همچنین تصریح کرد: تامین آب به عنوان یکی از نیات وقف‌هایی است که ریشه اسلامی و ایرانی دارد و باتوجه به اینکه تامین آب جزو بهترین خدمت‌ها به مردم است از گذشته در این خصوص وقف‌هایی داشتیم.

وی در ادامه افزود: در قالب وقف علم و فناوری، مشکل مردم روستا یا منطقه‌ای که به نوعی با مشکل تامین آب شرب مواجه هستند، حل می‌شود و نکته مهم این است که در قالب وقف آب، علاوه بر خدمت پاک به عنوان تامین آب، از علم و فناوری هم صورت حمایت صورت می‌گیرد.

اسماعیلیان یادآور شد: ما تشکل‌ها و شرکت‌های دانش بنیان داریم که این‌ها نیاز به حمایت دارند و چه بسیار خوب است که این حمایت از طریق وقف به مدد شرکت دانش بنیان و شرکت فناورانه برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد متذکر شد: با این اقدام از یک طرف از شرکت دانش بنیان حمایت کردیم، از طرف دیگر تولید بومی در داخل کشور و اشتغال برای مجموعه ایجاد کردیم؛ همچنین روستا و منطقه‌ای که با مشکل کمی و کیفی آب شرب مواجه بودند را برطرف کردیم.

اسماعیلیان در خاتمه تاکید کرد: تاکنون مشکل سه روستا در قالب وقف فناورانه آب حل شده است و این جلسه جهت هماهنگی هر چه بیشتر بین ارکان کار گروه برگزار شد تا بر اساس فرآیند‌های تعریف شده حرکتی بزرگ در زمینه وقف علم و فناوری در مشهد تعریف و به عنوان پایلوت موفق به کشور ارائه کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`