موج
کدخبر : ۴۰۶۲۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406277

هشدار مدیریت بحران استانداری هرمزگان به مناطق زلزله زده؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: با توجه به پیش‌بینی رگبار پراکنده باران و احتمال بالا آمدن آب رودخانه های فصلی، باید از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و نصب چادر در مناطق زلزله زده خودداری شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان امروز (27 آبان ماه) در گفتگو با رسانه ها هشدار داد: خودداری از قرارگیری، تردد و نصب چادر در حریم رودخانه‌های فصلی با توجه وزش باد شدید و پیش‌بینی بارندگی در استان به ویژه در مناطق زلزله زده به طور جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به پیش‌بینی رگبار پراکنده باران، رعد و برق، احتمال بالا آمدن آب رودخانه های فصلی، سیلابی شدن موقت رودخانه ها و احتمال بارندگی باید از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری شود.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به وقوع زلزله در استان، لازم است که در نصب چادر در مناطق زلزله‌زده موارد ایمنی رعایت و از نصب چادر در حریم رودخانه‌های فصلی جلوگیری شود.

گفتی است؛ هشدار سطح نارنجی جوی و دریایی در استان هرمزگان برای امروز پنجشنبه تا شنبه هفته آینده پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، نوع مخاطره این سامانه پرفشار نیز در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، ۲۷، ۲۸ و ۲۹ آبان ماه با تاکید بر ساعات صبح تا ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه، وزش باد شدید شمال شرقی تا ۵۵ کیلومتر بر ساعت(۳۰ نات) و افزایش ارتفاع موج نزدیک به ۲۰۰ سانتیمتر(۷ پا) است.

به گزارش موج؛ از صبح امروز با شروع باد شدید درسطح استان هرمزگان منجر به تعطیلی بندرگاه های مسافری شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها