موج
کدخبر : ۴۰۶۲۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406248

فرزاد نجات نیا خبر داد؛

معاون وزیر راه و شهرسازی از آسیب به سه هزار و 200 واحد مسکونی در زلزله هرمزگان خبر داد وگفت: همچنین بیش از 300 میلیارد تومان به راه‌های روستایی این استان خسارت وارد شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فرزاد نجات نیا  معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز (۲۷ آبان ماه) پس از بازدید از مناطق زلزله زده هرمزگان، افزود: از ابتدای وقوع زلزله، سه نقطه مواصلاتی در هرمزگان مسدود شد که بلافاصله این مسیرها بازگشایی شدند

این مقام مسئول اظهار کرد: اکنون تنها مسیر مسدود مانده، جاده روستای آرنگان فین است که تا قبل از ظهر فردا بازگشایی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اثر دو زلزله هرمزگان، بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به راه‌های روستایی هرمزگان خسارت وارد شده است.

وی در خصوص بازسازی مسیرهای خسارت دیده از زلزله هم گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای این موضوع تاکنون ۳۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده است و از هفته بعد هم یک تیم ارزیاب و کارشناس از این سازمان برای انجام اقدامات لازم برای اصلاح مسیرها به هرمزگان سفر می‌کنند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی در خصوص زمان ساخت منازل آسیب دیده از زلزله هم عنوان کرد: عملیات آواربرداری منازل تخریب شده آغاز شده است و تا پایان سال هم منازل مردم ساخته و تحویل آن‌ها می‌شود.

به گفته نجات نیا، بر اثر زلزله فین سه هزار و ۲۰۰ خانه آسیب دیده اند که از این شمار دو هزار و ۵۰۰ خانه نیازمند بازسازی و ۷۰۲ خانه هم نیازمند تعمیر هستند.

وی بیان کرد: برای بازسازی خانه‌های تخریب شده ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات و ۷۰ میلیون نیز کمک بلاعوض و برای خانه‌های نیازمند تعمیر نیز ۳۰ میلیون تومان تسهیلات و ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: مقرر شده تا زمان تصویب این پیشنهاد در هیئت دولت، از حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) اقدامات اولیه بازسازی انجام شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`