موج
کدخبر : ۴۰۶۱۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406177

مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: به منظور تسریع و ارائه خدمات مطلوب به مددجویان سامانه امداد هوشمند و کارآمد در استان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام بشیر عالیشاه اظهار داشت: با هدف بهبود و مدیریت خدمات سامانه امداد هوشمند و کارآمد ایجاد می شود و به روز رسانی اطلاعات فردی و پالایش اطلاعات  مددجویان از جمله برنامه های این طرح است.

وی ادامه داد: مددجویان می توانند از طریق آدرس soha.emdad.ir وارد سامانه امداد هوشمند شده و نسبت به ثبت نام و درج اطلاعات  اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: طرح پایش اطلاعات مددجویان از ششم آذر ماه آغاز می شود و ضرورت ثبت اطلاعات پایه برای ورود به سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد شامل کد ملی، کدپستی و شماره موبایل سرپرست خانوار است.

وی بهره مندی از ظرفیت دهیاران، شوراهای روستا، بخش و شهر، مراکز نیکوکاری، گروه‌های جهادی، بسیج و... برای اطلاع‌رسانی به مددجویان نسبت به در اختیار داشتن شماره تلفن همراه معتبر به نام سرپرست و کد پستی معتبر و همخوان با محل سکونت و امکان ثبت برخی از اطلاعات فردی و خانواری در سامانه جامع امداد هوشمند و کارآمد در قالب خوداظهاری را از دیگر برنامه ها برشمرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`