موج
کدخبر : ۴۰۶۱۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-406106

محمدشجعی:

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر بیان کرد: راه برون رفت از مشکلات، خروج از حوزه کشاورزی سنتی و ورود به کشاورزی نوین است و کاشمر در کیفیت آب مشکلی ندارد، ولی در منابع، محدودیت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدشجعی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در خبری اعلام کرد: شهرک گلخانه‌ای کاشمر در مساحت ۱۵ هکتار آماده واگذاری است ، اما هنوز هیچ سرمایه‌گذار بومی در منطقه تمایل خود را برای سرمایه گذاری اعلام نکرده است.

شجعی در ادامه این خبر اضافه کرد: این در حالی است که چند سرمایه‌گذار خارجی برای شهرک گلخانه‌ای کاشمر اعلام آمادگی کرده اند.

مدیر جهاد کشاورزی کاشمر همچنین افزود: اگر شهرک گلخانه‌ای راه‌اندازی شود نه تنها افزایش سطح زیر کشت خواهیم داشت بلکه مصرف آب به شدت کاهش می‌یابد.

شجعی در رفع این مشکل متذکر شد: راه برون رفت از مشکلات، خروج از حوزه کشاورزی سنتی و ورود به کشاورزی نوین است و کاشمر در کیفیت آب مشکلی ندارد، ولی در منابع، محدودیت دارد؛ لذا دبیرخانه توسعه تربت حیدریه به مرکز تحقیقات این شهرستان واگذار شد و سند چشم‌انداز را هم پیوست کردیم تا برای هر روستا سند توسعه جداگانه‌ای در نظر گرفته شود.

نشست‌هایی که طی سال‌های اخیر در کل دشت‌های منطقه به دلیل بی‌آبی و خشکسالی اتفاق می‌افتد، بی‌سابقه است و باید به فکر تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی برای آیندگان هم بود و اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد برای آب شرب آیندگان مشکل خواهیم داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`