موج
کدخبر : ۴۰۵۶۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405616

امام جمعه اصفهان:

امام جمعه اصفهان با تأکید بر گسترش ورزش های باستانی و پهلوانی گفت: ورزش‌های باستانی در اصفهان کمرنگ شده و کمتر اهمیت داده می‌شود و باید به آن اهمیت و کمک شود .

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ گفت: فرهنگ یعنی هویت یک انسان و جامعه و نیاز است این هویت‌مان را به هویت دیگری تبدیل نکنیم.

وی فرهنگ سازی برای گسترش ورزش در جامعه را ضروری دانست و افزود: گسترش ورزش همگانی و فرهنگ کردن ورزش در جامعه یکی از عوامل جلوگیری از تضعیف روحیه ها و رسیدن به روحیه تلاش و خودباوری برای پیشرفت در عرصه های مختلف است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اهمیت ورزش خاطرنشان کرد: همیشه تأکیدم بر این بوده که به مردم ورزش کردن را یاد بدهیم و برای تداوم آن فرهنگ ایجاد کنیم؛ نیاز است هر زن و مردی بدانند یکی از غذاهایی که برای سلامت نیاز است ورزش است و همه در قبال این مساله مسوول هستند اما مسؤول اساسی آن اداره کل ورزش و جوانان است و گاهی اوقات به این موضوع توجه نشده است.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه تبیین اهمیت ورزش در مدارس از ضروریات جامعه است، گفت:اگر فرهنگ عمومی ورزش ترویج و به درستی تبیین شود خدمتی به جامعه پزشکی و اقتصاد جامعه است .

وی یادآور شد:‌ نیاز است برای ورزش های حرفه‌ای و مطرح دنیا است ورزشکاران حرفه‌ای تربیت شوند همانطور که الان نیز ورزشکاران ما در دنیا و رقابت‌های مهم بین‌المللی افتخارآفرین هستند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد در انتها با تأکید بر گسترش ورزش های باستانی و پهلوانی گفت: ورزش‌های باستانی در اصفهان کمرنگ شده و کمتر اهمیت داده می‌شود و باید به آن اهمیت داده شود و اداره کل ورزش و جوانان باید به این موضوع کمک کند.

در ابتدای این دیدار مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده،اظهار داشت: در حوزه جوانان ۲۶۵ سازمان مردم نهاد داریم که دبیران آن‌ها از خود جوانان هستند و یکی از مباحثی که در حوزه فعالیت جوانان است بخش مشارکت در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی است.

سید محمد طباطبایی خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش نیز بیش از هزار هیأت فعال در سطح استان داریم؛ همچنین تا قبل از ویروس کرونا ۳۷۵ هزار ورزشکار سازمان‌یافته داشتیم که در رقابت‌ّهای استان و کشور شرکت می‌کردند و جامعه‌ای فعال هستند.

امام جمعه اصفهان و ورزش و جوانان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`