موج
کدخبر : ۴۰۵۴۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405472

مجید جعفری نژاد:

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: از رسانه‌ها می‌خواهیم که بیش از پیش روی موضوع اهمیت حیاتی انجام واکسیناسیون کرونا کار کنند و از مردم هم می‌خواهیم که تحت تأثیر اخبار کذب واکسن‌هراسی قرار نگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مجید جعفری نژاد معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری اعلام کرد: تا کنون ۵۸.۵ درصد گروه سنی بالای ۱۲ سال در خراسان رضوی دُز دوم را دریافت کرده‌اند.

جعفری نژاد در ادامه این خبر افزود: همچنین از نیمه دوم آبان ماه که دُز سوم واکسیناسیون در میان گروه‌های هدف آغاز شده تاکنون ۵۳۳۴ نفر از افراد بالای ۶۰ سال این دُز را دریافت کرده‌اند، ضمن اینکه دُز مذکور به کادر بهداشت و درمان و پرسنل مراکز بهداشتی و درمانی که شش ماه از زمان تزریق واکسن آن‌ها گذشته است هم در حال تزریق است.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تأکید همیشگی ما در اهمیت مسئولیت اجتماعی مشارکت در امر واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری کرونا بوده است و در صورت غفلت از انجام امر حیاتی واکسیناسیون کرونا نه تنها پیشرفتی در کنترل مقابله با بیماری حاصل نمی‌شود، بلکه تعداد مبتلا، بستری و فوتی افزایش می‌یابد.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در شهر‌های حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در حال حاضر در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد شهرستان‌های کاشمر، خلیل‌آباد، کوهسرخ و بردکسن در وضعیت قرمز و شهر‌های خواف و قوچان در شرایط نارنجی قرار دارند.

جعفری نژاد تاکید کرد: باید با توجه به وضعیت شهر‌های استان خودمان و همچنین استان‌های همجوارمان به شدت مراقبت داشته باشیم و در مناطق نارنجی و قرمز باید نسبت به مراجعه به موقع به پزشک و قرنطینه و در مناطق زرد و آبی در سرعت‌بخشی در امر واکسیناسیون دقت شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد متذکر شد: آگاهی رسانی مناسب صورت گرفته در خصوص نقش و اهمیت انجام واکسیناسیون کرونا تأثیرات خوبی در میزان مشارکت مردم داشته، اما کافی نیست و از رسانه‌ها می‌خواهیم که بیش از پیش روی موضوع اهمیت حیاتی انجام واکسیناسیون کرونا کار کنند و از مردم هم می‌خواهیم که تحت تأثیر اخبار کذب واکسن‌هراسی قرار نگیرند و مسئولیت اجتماعی خود را در این خصوص به درستی انجام دهند.

جعفری نژاد در خاتمه اظهار کرد: هرچقدر تعداد واکسن نزده بیشتر باشد به همان نسبت میزان ابتلا، بستری، فوت، چرخش ویروس افزایش می‌یابد، پس بیاییم با انجام درست مسئولیت اجتماعی‌مان که همان واکسن زدن و رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی بوده گامی بلند در مسیر حفظ سلامت خودمان، خانواده مان، اطرافیانمان و کل جامعه برداریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`