موج
کدخبر : ۴۰۵۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405469

علی رسولیان:

معاون وزیر صمت بیان کرد: احیای واحد‌های راکد مرهون تلاش واحد‌های تولیدی است و این سازمان بخشی از هزینه‌های مربوط به تامین برق شهرک‌ها و نواحی صنعتی را تقبل کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، علی رسولیان مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سخنانی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۸۸۷ واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازگشته‌اند که ۳۷ واحد از این تعداد مربوط به خراسان رضوی است.

رسولیان این سخنان را در مراسم بهره برداری از ۲ طرح زیرساختی و یک واحد صنعتی احیا شده در شهرک صنعتی توس اظهار کرد و ادامه داد: رییس جمهوری بر کاهش واحدهای تولیدی تعطیل شده و لزوم احیای آن‌ها تاکید ویژه دارند و امسال تعداد اندکی از واحد‌های صنعتی تعطیل شدند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین اضافه کرد: احیای واحد‌های راکد مرهون تلاش واحد‌های تولیدی است که با وجود مشکلات اقتصادی و مشکل در مبادلات مالی، کمبود سرمایه در گردش و مواد اولیه توانسته اند فعالیت خود را حفظ کرده و توسعه دهند.

وی در ادامه افزود: طرح پایش واحد‌های صنعتی کشور از ۲ ماه گذشته آغاز شده که طی آن بیش از ۶۰ مورد از مشکلات واحد‌های راکد احصا شده و گزارش بسیار خوبی در این زمینه تدوین شده است.

معاون وزیر صمت با اشاره به تامین زمین برای فعالان اقتصادی بویژه در خراسان رضوی تصریح کرد: امسال ۱۰ هزار هکتار زمین به گستره شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزوده می‌شود که این مهم براساس طرح آمایش سرزمین و شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای هر استان انجام می‌شود.

رسولیان یادآور شد: در این راستا امسال دستکم ۳۰۰ هکتار زمین به گسترده شهرکهای صنعتی خراسان رضوی افزوده می‌شود و  امسال پنج هزار میلیارد تومان صرف زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایران شده است که در این راستا در خراسان رضوی ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه برای حوزه زیرساخت‌های آب و برق و دیگر زیرساخت‌ها تعریف شده است.

وی تاکید کرد: این سازمان بخشی از هزینه‌های مربوط به تامین برق شهرک‌ها و نواحی صنعتی را تقبل کرده که اختصاص بخشی از این مبالغ برای ایجاد پست‌های برق در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در حال انجام است.

رسولیان در خاتمه متذکر شد: تامین آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایران از اولویت‌های جدی است و در صدد هستیم بخشی از پساب شهری را خریداری کنیم تا واحد‌های صنعتی با مشکل تامین آب مواجه نشوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`