موج
کدخبر : ۴۰۵۲۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405265

محمدمهدی یعقوب‌زاده:

مدیر دفتر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم در سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی بیان کرد: جوجه‌ریزی در واحد‌های پرورش مرغ خراسان رضوی ظرف نیمه نخست آبان ماه امسال ۲۸ هزار عدد بیشتر از حجم جوجه‌ریزی در تمامی ۳۰ روز آبان ماه پارسال بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدمهدی یعقوب‌زاده مدیر دفتر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم در سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: جوجه‌ریزی در واحد‌های پرورش مرغ خراسان رضوی امسال نسبت به مدت مشابه پارسال۳۱ درصد افزایش دارد.

یعقوب‌زاده در ادامه این خبر افزود: میزان جوجه‌ریزی از ابتدای امسال تا نیمه آبان ماه ۶۶ میلیون و ۹۰۶ هزار و ۹۲۶ قطعه بوده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال بیش از ۳۱ درصد افزایش دارد.

مدیر دفتر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم در سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی همچنین تصریح کرد: در نیمه نخست آبان ماه امسال پنج میلیون و ۸۰۴ هزار و ۹۸۱ قطعه جوجه‌ریزی در واحد‌های پرورش طیور خراسان رضوی ثبت شده است.

وی در ادامه متذکر شد: این در حالی است که در کل آبان ماه پارسال پنج میلیون و ۷۷۷ هزار قطعه جوجه‌ریزی در این استان انجام شده بود و بر این اساس جوجه‌ریزی در واحد‌های پرورش مرغ خراسان رضوی ظرف نیمه نخست آبان ماه امسال ۲۸ هزار عدد بیشتر از حجم جوجه‌ریزی در تمامی ۳۰ روز آبان ماه پارسال بوده است.

یعقوب‌زاده یادآور شد: برای آبان امسال ۹ میلیون جوجه‌ریزی هدفگذاری شده است  که در صورت تحقق نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۵ درصد افزایش خواهد داشت و افزایش جوجه‌ریزی در واحد‌های مرغداری این استان با هدف افزایش تولید مرغ گوشتی صورت گرفته است.

مدیر دفتر طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم در سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: ظرف ۴۵ روز آینده با توجه به روند فعلی جوجه‌ریزی، حجم ورود مرغ گرم به بازار در خراسان رضوی میزان مطلوبی خواهد داشت.

یعقوب زاده در خاتمه این خبر اظهار کرد: وضعیت کنونی بازار عرضه و تقاضای گوشت مرغ در خراسان رضوی باثبات و آرام و حجم مصرف آن در این استان عادی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`