موج
کدخبر : ۴۰۴۹۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404934

محمد رشتی‌باف:

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی بیان کرد: : آنگارا یا سندرم آب‌آوردگی پریکارد و هپاتیتHHS یک بیماری مسری در بین طیور است و اولین بار در سال ۱۹۸۷ در منطقه آنگارا در نزدیکی کراچی پاکستان تشخیص داده شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد رشتی‌باف معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: از ابتدای امسال کانون‌های متعددی از وجود بیماری آنگارا در خراسان رضوی  گزارش شده است که ۸۰ درصد از این موارد مربوط به شهرستان‌های سبزوار و داورزن در غرب خراسان رضوی است.

رشتی‌باف در ادامه این خبر افزود: آنگارا یا سندرم آب‌آوردگی پریکارد و هپاتیت (HHS) یک بیماری مسری در بین طیور است که در صورت ابتلای مرغهای گوشتی به این بیماری، می تواند تلفات ۴۰ تا ۶۰ درصدی درپی داشته باشد.

معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان رضوی همچنین متذکر شد: از ابتدای امسال بیش از ۳۰ کانون بیماری آنگارا در شهرستان های سبزوار و داورزن شناسایی شده است که تلفاتی را در بین طیور گوشتی این خطه غربی استان به دنبال داشته است.

وی یادآور شد: در حال حاضر سه کانون از این بیماری در بین طیور شهرستان های مشهد، گناباد و تربت‌حیدریه نیز فعال است و جدا از شهرستان‌های سبزوار و داورزن، در برخی از دیگر شهرستان های استان نیز تاکنون به صورت تک کانونی مشاهده شده که بلافاصله اقدامات حفاظتی برای جلوگیری از انتشار آن انجام شده است.

رشتی‌باف در خاتمه این خبر تصریح کرد و گفت: آنگارا، اولین بار در سال ۱۹۸۷ در منطقه آنگارا در نزدیکی کراچی پاکستان تشخیص داده شد و بدین دلیل به آن آنگارا گفته می‌شود و همچنین نخستین مورد بیماری آنگارا اسفندماه پارسال در خراسان رضوی شناسایی شد که این بیماری بیشتر در بین مرغهای گوشتی استان شیوع دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`