موج
کدخبر : ۴۰۴۷۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404702

هاشم علایی:

مدیر کل استاندارد استان اردبیل از تعیین تعرفه مربوط به آزمون دوره ای ترازوهای سبک در راستای حمایت از مصرف کنندگان در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: در راستای حمایت از حقوق شهروندی و همچنین حفظ حقوق اصناف، کنترل، نظارت و آزمایش ادواری (سالانه) اوزان و مقیاس ها و وسایل سنجش از سال 1304 مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و در ماده 12 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب سال 1396 نیز مجددا بر آن تاکید گردیده است.

وی افزود: اداره کل استاندارد استان در اجرای اصل 44 قانون اساسی مبنی بر برون سپاری وظایف تصدی گری، انجام بازرسی و آزمون دوره ای وسایل سنجش را به شرکت های حقوقی تائید صلاحیت شده واگذار کرده و بطور مستمر بر فعالیت های شرکت های مزبور نظارت دارد.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل بیان کرد: میزان تعرفه ابلاغ شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران (با هماهنگی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وزارت صمت) برای انجام بازرسی و آزمون دوره ای ترازوها معادل نیم ساعت کار کارشناسی مورد تائید یعنی مبلغ 47 هزار و 750 تومان تعیین گردیده است. که با در نظر گرفتن شرایط استان و حمایت از اصناف مبلغ مزبور طبق مصوبات کمیته راهبری اوزان و مقیاس های اداره کل متشکل از نمایندگان استانداری و سازمان صمت و اتاق اصناف تعرفه مزبور معادل 15 هزار تومان در یک سال مصوب شده است.

علایی افزود: این اداره کل آمادگی خود را جهت دریافت و بررسی هرگونه انتقادات و پیشنهادات مربوط ازطریق شماره تلفن گویا  1517 و شماره تماسهای 8-33741156  اعلام می دارد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`