موج
کدخبر : ۴۰۴۶۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404698

امام جمعه اصفهان تاکید کرد:

امام جمعه اصفهان بر لزوم رفع مسائل این بافت های فرسوده با مشارکت شهروندان و همراهی مدیران و استفاده از ظرفیت های دستگاه های دولتی تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، آیت الله سید یوسف طباطبایی در دیدار معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان و مدیران حوزه شهرسازی ومعماری با اشاره به اهمیت بافت تاریخی ارزشمند شهر اصفهان مانند منطقه 3 شهر اصفهان، این بافت را معرف شهر اصفهان دانست و بر لزوم رفع مسائل این بافت ها از جمله دسترسی های نامناسب و گاهاً بسیار کم عرض تاکید نمود.

وی با توجه به حجم زیاد بافت ها فرسوده، اقدامات بهسازی و نوسازی انجام شده در بافت های فرسوده را کم دانست و با اشاره به تجربه پروژه همت آباد افزود: باید به این بافت ها توجه ویژه صورت گیرد و یکی از راهکارهای موفقیت در این خصوص مشارکت شهروندان است و برای به ثمر نشستن این مهم همراهی مدیران و مردم در نوسازی بافت ها در تمامی پروژه های نوسازی لازم است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر لزوم ورود سرمایه گذاران و انبوه سازان در نوسازی بافت های فرسوده بیان کرد: این امر را بر سیاست گذاری های صحیح در مدیریت شهری به ویژه حوزه شهرسازی و معماری منوط است و استفاده از ظرفیت های دستگاه های دولتی در تسریع موفقیت ها موثر خواهد بود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به وظایف حوزه شهرسازی و معماری گفت: حفظ بافت های تاریخی پر اهمیت است و به دلیل مهم بودن مدیریت سیما و منظر شهری به خصوص در بافت های تاریخی لازم است تا رویکردهایی جهت زیباتر شدن شهر در تمامی سطوح شهر با بهره گیری از معماری ایرانی و اسلامی اتخاذ شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان ضمن اشاره به جایگاه معاونت شهرسازی و معماری در برنامه ریزی های شهری و تهیه طرح های توسعه شهری، به مدیران این حوزه بهرمندی از ایده های و پیشنهادات شهروندان و حرفه مندان را تاکید نمود.

امام جمعه اصفهان یکی از مهمترین مسائل پیشروی شهر اصفهان را مسئله جاری بودن زاینده رود بیان و بر لزوم تحقق این امر تاکید کرد و افزود: با وجود خشکسالی کشور در سال های اخیر، باید راه های بهره مندی از راهکارهای استفاده بهینه آب درحوزه مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد.

در ابتدای این دیدار معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان به بیان هشت اولویت در نظر گرفته در راستای نیل به اهداف منتخبین مردم در شورای اسلامی دوره ششم و برنامه های شهردار اصفهان پرداخت.

وحید مهدویان توجه ویژه به ابعاد فرهنگی در حوزه شهرسازی و معماری شهر اصفهان را از الزامات این معاونت دانست و گفت: با استفاده از توان نیروهای جوان و سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب، با نیت خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها و با همدلی و همکاری تیم متخصص فعالیت خواهیم کرد.

امام جمعه اصفهان و معاون راه و شهرسازی

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`