موج
کدخبر : ۴۰۴۶۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404690

ابوالفضل کریمیان:

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد بیان کرد: دفن پسماند‌های پزشکی و بیمارستانی مشهد از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری به صورت بهداشتی در محل ویژه و مشخص خارج از شهر و با ملاحظه تمامی استاندارد‌های لازم صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ابوالفضل کریمیان مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در خبری اعلام کرد: روزانه حدود ۲۳ تن زباله و پسماند پزشکی و بیمارستانی در این شهر بطور بهداشتی دفن می‌شود.

کریمیان در ادامه این خبر اظهار کرد: حجم پسماندهای پزشکی و بیمارستانی در مشهد طی سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال بیشتر شده است.

 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد همچنین افزود: حجم روزانه تولید و دفن زباله‌های پزشکی و بیمارستانی در مشهد طی سال گذشته حدود ۲۱ تن بود و بی‌خطرسازی پسماندهای عفونی واحد‌های پزشکی و بهداشتی مشهد به جز بیمارستان‌های این شهر توسط ۲ شرکت متخصص انجام می‌شود.

 وی در ادامه گفت: این شرکت‌ها که مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند زباله و پسماند‌های حاصل از اقدامات پزشکی را پس از بی‌خطرسازی برای دفن بهداشتی به سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد تحویل می‌دهند.

 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد اظهار کرد: بی‌خطرسازی پسماند‌های بیمارستانی در مشهد نیز با استفاده از دستگاه اتوکلاو (استریل‌کننده) در محل بیمارستان صورت گرفته و پس از آن برای دفن تحویل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد می‌شود.

 وی تاکید کرد: دفن پسماند‌های پزشکی و بیمارستانی مشهد از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری به صورت بهداشتی در محل ویژه و مشخص خارج از شهر و با ملاحظه تمامی استاندارد‌های لازم صورت می‌گیرد.

 کریمیان در خاتمه خاطرنشان کرد: بی‌خطرسازی و جمع‌آوری پسماند‌های عفونی حاصل از اقدامات پزشکی و بیمارستانی در مشهد طی چهار سال اخیر متولی مشخص داشته و بطور اصولی و مستمر انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها