موج
کدخبر : ۴۰۴۶۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404630

محبوب حیدری:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: استان نیازمند احداث ۶۳۶ کیلومتر بزرگراه است که برای احداث و توسعه آن 125 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، محبوب حیدری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: ۱۸۵کیلومتر بزرگراه در استان به روی خودروها باز شده و احداث ۶۳۶ کیلومتر نیز بزرگراه برای استان نیاز است که باید اعتبار مورد نیاز آن تامین شود.

وی افزود: ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل در حال اجراست که با تأمین اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی تا پایان سال می‌توان ۵۴ کیلومتر بزرگراه را در استان به بهره‌برداری رساند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان را به پیمانکاران یادآور شد و ادامه داد: در اعتبارات سال آینده امیدواریم از ردیف‌های ملی برای پرداخت مطالبات تدبیری درست اندیشیده شود.

حیدری با اشاره به  جذب منابع بانکی از محل ماده ۵۶ اظهار کرد: برای جاده اردبیل – سرچم ۴۰۰ میلیارد تومان، سربند – مشگین‌شهر ۱۵۰ میلیارد تومان و کلور – درام ۱۰۰ میلیارد تومان منابع بانکی تأمین خواهد شد.

وی بیان کرد: اگر تا ۲ ماه آینده ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۵۰ میلیارد تومان قیر به استان اختصاص پیدا کند آمادگی تکمیل و تحویل ۵۴ کیلومتر بزرگراه را داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حوزه راه اصلی نیز ۶۸ کیلومتر راه در حال احداث است که ۲۰ کیلومتر آن تا پایان امسال آماده افتتاح خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه  قطعه دوم پروژه دو بانده کردن راه ارتباطی اردبیل _ سرچم تا پایان امسال مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد افزود:جاده اردبیل - سرچم بخشی از ابتدای راه اصلی ارتباطی مرکز استان اردبیل به تهران به طول ۱۷۸ کیلومتر می‌باشد که قطعه یکم آن به طول ۱۰ کیلومتر در سال گذشته تکمیل شده و در حال بهره‌برداری است.

وی گفت: زیرسازی قطعه دوم این پروژه به طول ۲۵ کیلومتر تا پایان مردادماه به اتمام رسیده و در ادامه همزمان با اجرای پروژه عملیات آسفالت نیز اجرا و تا پایان سال تکمیل و قابل بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: قطعه سوم نیز به طول ۲۵ کیلومتر به پیمانکار واگذار شده و در حال تکمیل عملیات اجرایی است و قطعه چهارم به طول ۳۰ کیلومتر هم به پیمانکار واگذار شده و پروژه در حال انجام است.

حیدری اظهارکرد: مطالعات مسیر قطعات پنج و ۶ به عنوان یکی از سخت‌ترین قطعات پروژه‌های راه‌سازی کشور به حدود ۴۳ کیلومتر آغاز شده است.

وی افزود : قطعه هفت محور اردبیل - سرچم به طول ۴۵ کیلومتر به پیمانکار واگذار شده ، پیمانکار پروژه موسسه راه ایران از موسسات قرارگاه خاتم است که عملیات آن نیز در حال انجام است.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`