موج
کدخبر : ۴۰۴۵۹۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404598

حسین سلیمی خبر داد؛

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان از خودکفایی 100 درصدی در بومی سازی سیستم سانتریفیوژ توربین بخار نیروگاه بندرعباس در راستای ساخت داخل قطعات نیروگاهی با صرفه جویی ارزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین سلیمی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان اظهار داشت: سیستم سانتریفیوژ یکی از حیاتی ترین قسمتهای توربین بخار نیروگاه بندرعباس است که در جهت حفاظت و نگهداری توربین و سیستم کنترل آن مورد بهره برداری قرار می گیرد.
سلیمی عنوان کرد: از آنجایی که توربین پارت نهایی و قلب تپنده تولید در نیروگاه است، لذا نگهداری و بهره برداری ایمن از آن از اصول اصلی و مهم دستورالعملهای بهره برداری است. روغن مورد استفاده در توربین به جهت خنک کاری و کنترل این دستگاه به کار می رود که مانند گردش خون در سیستم بدن است. لذا وجود هرگونه ناخالصی مانند قطرات آب صدمات جبران ناپذیری به سیستم وارد می کند و این دستگاه وظیفه تصفیه روغن مورد اشاره را برعهده دارد.
وی ابراز داشت: یکی از افتخارات نیروگاه در سال های اخیر، خودکفایی در زمینه ساخت قطعات نیروگاهی است و این مهم در سایه حمایت از تولید داخلی در نیروگاه بندرعباس محقق شده است.
مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان در ادامه سخنان خود یادآور شد: با وجود تحریم های ناجوانمردانه و کمبود قطعات مورد نیاز، نیروگاه بندرعباس عزم خود را جزم کرد تا با استفاده از دانش فنی، اقدامات خود جهت نیل به خودکفایی، در خصوص بومی سازی این سیستم و سیستمهای دیگر را آغاز و به بهترین شکل مطلوب به پایان برساند و تاکنون این مهم  با تلاش جهادگونه متخصصان شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان حاصل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها