موج
کدخبر : ۴۰۴۵۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404524

امام جمعه یزد بیان کرد:

امام جمعه یزد گفت: در بدنه وزارت آموزش و پرورش باید واحدی برای توجه و برنامه ریزی مسائل دینی و مذهبی ایجاد شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سیدمحمدحسینی معاون پارلمانی رییس جمهور در ادامه سفر خود به استان یزد در جریان دیدار با آیت الله محمدرضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، اظهار کرد: امیدواریم در عصر جدیدی که آغاز شده با انسجام و وحدت نیروهای انقلابی امور خدمت رسانی به مردم با قوت و کیفیت بهتری انجام شود.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی هم در این دیدار، دولت مردمی سیزدهم را فرصت مناسبی برای ایجاد تحول دانست و اظهار کرد: تحول در آموزش و پرورش از جمله الزامات اجرایی در شرایط کنونی کشور است.

وی افزود: ضعیف کردن نظام آموزشی ایران اسلامی را توطئه استکبار جهانی دانست و افزود: نظام آموزش در انقلاب اسلامی ایران باید سه عامل تدین، تفکر و تعقل را در اولویت برنامه ریزی خود قرار دهد.

امام جمعه یزد با بیان این‌که تفکر و تعقل دو سفارش جدی حق تعالی به انسانهای مومن است، گفت: بی هویتی و سردرگمی دو آسیب جدی نظام آموزشی تهی از تعقل و تفکر است.

آیت الله ناصری در ادامه تولید علم را یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسئولان و دانشگاهیان کشور دانست و بیان کرد: متأسفانه آن طور که باید رهنمودهای رهبر انقلاب درک نشده و اجرایی نمی‌شود.

وی گفت: دانشگاه فرهنگیان گلوگاه تربیتی و توسعه فرهنگی و اجتماعی کشور است و مسئولان باید بیشتر و بهتر بر محتوای آموزشی آن نظارت و حمایت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این‌که تحول در نظام آموزشی در دستور کار جدی دولت قرار گیرد، تصریح کرد: توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان از دیگر الزامات اجرایی در راستای توسعه فضای آموزشی و فرهنگ عمومی کشور است.

وی انتخاب وزیر آموزش و پرورش را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: در بدنه وزارت آموزش و پرورش باید واحدی برای توجه و برنامه ریزی مسائل دینی و مذهبی ایجاد شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`