موج
کدخبر : ۴۰۴۵۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404505

سردار غلامرضا جعفری خبر داد؛

فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: با تلاش همه جانبه کارآگاهان پلیس آگاهی استان یک باند 5 نفره پزشک و دستیاران قلابی در بندرعباس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سردار غلامرضا جعفری  فرمانده انتظامی استان هرمزگان از دستگیری یک باند پنج نفره پزشک و دستیاران قلابی در بندرعباس خبرداد و تشریح کرد: کاراگاهان پلیس آگاهی استان در پی دریافت خبری مبنی براینکه شخصی تحت عنوان متخصص پوست و مو و زیبایی هفته ای یکبار از تهران به بندرعباس مراجعه و در اماکنی مانند آرایشگاه های زنانه و منازل اشخاص اقدام به طبابت و انجام امور تخصصی پزشکی می کند ، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قراردادند. 

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان با تشکیل تیمی با رصد های اطلاعاتی و فنی به عمل آمده محل کار پزشک قلابی را در یکی از محلات بندرعباس شناسایی و با هماهنگی قضائی به محل اعزام و در یک عملیات پلیسی تعداد یک پزشک و چهار دستیار قلابی را حین انجام اقدامات پزشکی غیر قانونی دستگیر و در بازرسی از محل فعالیت آنان تعدادی اقلام و تجهیزات پزشکی مربوط به جراحی و زیبایی و همچنین تعدادی کارت های جعلی پزشکی و دستیاری کشف و ضبط شد. 

این مقام انتظامی استان اظهار داشت: متهم به جهت جلوگیری از کشف اقدامات مجرمانه خود در هر مراجعه به بندرعباس، مکان فعالیت خود را تغییر داده و حضورش را در بندر عباس از طریق قابلیت وضعیت (status) برنامه واتس آپ اعلام می کرده و نوبت دهی به مشتریان نیز فقط از طریق برنامه مذکور انجام می شده است.

سردار غلامرضا جعفری خاطر نشان کرد: متهم در بازجویی های فنی صورت گرفته به جعل کارت شناسایی سازمان نظام پزشکی و استفاده از آن اعتراف و معترف شد که از طریق همدستان خود که یکی از آن ها متصدی یک آرایشگاه زنانه بوده اقدام به تهیه محل فعالیت و همچنین جذب افراد می کرده است.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان این که تا کنون بیش از یک صد شاکی جهت طرح شکایت از آسیب های وارده توسط تیم مذکور به پلیس آگاهی مراجعه کرده اند، اظهار داشت: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی هرمزگان از عموم شهروندان و مردم فهیم استان خواست چنانچه فرد یا افرادی از تیم پزشکان قلابی دستگیر شده شکایتی دارند برای پیگیری موضوع به اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`