موج
کدخبر : ۴۰۴۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404470

در نشست شهردار و شورای شهر یزد با شهرداری قم مطرح شد:

شهردار یزد گفت: بافت تاریخی با مرمت و احیا به محلی برای حضور گردشگران تبدیل شده است و آماده همکاری در زمینه های فرهنگی گردشگری نیز هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، اعضای شورای شهر قم در نشست با اعضای شورای شهر و محی الدینی شهردار یزد، همکاری و بهره گیری از تجربیات مدیریت شهری یزد در بافت تاریخی را از اهداف سفر به شهر یزد عنوان کردند.

در این نشست که با حضور رئیس و اعضای شورای شهر یزد، شهردار و محمود مسگری، سید محمدحسین دهناد، روح الله امراللهی اعضای شورای شهر قم و علیرضا خاکی رئیس سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری قم برگزار شد ضمن ارائه تجربیات طرفین در بافت تاریخی و فرسوده شهر بر تعامل و امثال تجربیات برای حفظ و احیا بافت تاریخی بحث تبادل نظر شد.‌

اعضای شورای اسلامی شهر یزد ضمن خیر مقدم و گزارشی از اقدامات شهرداری در بافت تاریخی یزد، به هویت و فرهنگ یزد و بسترهای گردشگری اشاره کردند.

در این نشست بیان شد: شهر یزد در حوزه مرمت در کشور از استان های اول است که کارگاه های مختلف مرمتی در عرصه بافت تاریخی برقرار است و علاوه بر مرمت در مصالح همچون خشت و یا ساخت درب های چوبی نفیس هم اقدامات ارزشمندی در حال انجام است.

شهر دار یزد گفت: همکاری بسیار خوبی بین شهرداری یزد و میراث فرهنگی انجام گرفته و  بسیاری از خانه های تاریخی و محورهای بافت تاریخی با مرمت و احیا به محلی برای حضور گردشگران تبدیل شده است و آماده همکاری در زمینه های فرهنگی گردشگری نیز هستیم.

اعضای شورای شهر قم نیز با تشکر از برگزاری جلسه و بازدید از بافت تاریخی یزد ضمن ارائه گزارش از پیش نویس سند راهبردی حوزه عمران و شهرسازی بر انتقال تجربیات شهر یزد در زمینه های گردشگری و احیا بافت تاریخی تاکید کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`