موج
کدخبر : ۴۰۴۲۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-404280

فاطمه برات:

مسوول کمیته خدمات‌درمانی هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی بیان کرد: برخی باشگاه‌داران به بیمه کردن ورزشکاران رغبتی ندارند که این امر تخلف است و ورزشکاران باید این مطالبه را از آنان داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، فاطمه برات مسوول کمیته خدمات‌درمانی هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: بیمه ورزشی در این استان تاکنون فقط ۸۵ هزار و ۲۶۴ نفر را زیر پوشش قرار داده است که با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد.

برات در ادامه افزود: ۳۲ هزار و ۸۱۸ نفر از این تعداد زن و مابقی مرد هستند و این میزان ورزشکار سازمان یافته در استانی با حدود هفت میلیون نفر جمعیت بسیار کم است و توقع است این آمار حداقل به ۳۰۰ هزار نفر برسد.

مسوول کمیته خدمات‌درمانی هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی همچنین اظهار کرد: با توجه به بازگشایی باشگاه‌های ورزشی و انجام واکسیناسیون ، امیدواریم آمار ورزشکاران بیمه شده در این استان افزایش یابد.

وی در ادامه تاکید کرد: در سال ۹۸ آمار ورزشکاران سازمان یافته استان به ۱۴۶ هزار و ۶۹ نفر رسید که با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی‌ مکرر باشگاه‌ها، این آمار کاهش قابل ملاحظه‌ای یافت.

برات در خاتمه یادآور شد: البته برخی باشگاه‌داران نیز به بیمه کردن ورزشکاران رغبتی ندارند که این امر تخلف است و ورزشکاران باید این مطالبه را از آنان داشته باشند و حدود ۹۲۰ باشگاه در استان خراسان رضوی فعال هستند که نیمی از این تعداد مجوز دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`