موج
کدخبر : ۴۰۳۸۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403863

حسین سلیمی مطرح کرد؛

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس گفت: احتراق سوخت مازوت علاوه پیامدهای زیست محیطی بر تجهیزات نیروگاه بندرعباس نیز آسیب وارد کرده و باعث تحمیل هزینه اضافی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین سلیمی  مدیرعامل نیروگاه بندرعباس روز شنبه (8 آبان ماه) نشست با رسانه ها  از اثرات مخرب سوخت مازوت بر تجهیزات مکانیکی این نیروگاه خبر داد و گفت: بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال برای بهبود عملکرد و اقدامات در راستای کاهش آلایندگی ناشی از مصرف اجباری مازوت هزینه شده است.

وی ادامه داد: نیاز است برای تخصیص میزان گاز به هرمزگان که در زمستان افزایش مصرف گاز چندانی ندارد چاره‌ای اساسی اندیشیده شود تا در حق مردم استان اجحاف نشود.

سلیمی تصریح کرد: با توجه به محدودیت های به‌وجود آمده در سال های اخیر جهت تخصیص گاز طبیعی به نیروگاه ها و جایگزین کردن سوخت مازوت، آثار نامطلوب و مخرب آن بر تجهیزات مکانیکی و بویلرها مورد تحلیل قرار گرفته است.

به گفته این مدیر صنعتی احتراق سوخت مازوت در نیروگاه علاوه بر تولید آلاینده های گازی و پیامدهای زیست محیطی بر تجهیزات نیروگاه بندرعباس نیز آسیب وارد کرده و باعث تحمیل هزینه اضافی می شود.

سلیمی در پایان توضیح داد: پس از احتراق ، مازوت ، آلودگی خاکستری بر روی مشعل ها و لوله های بخار به جا می گذارد که باعث کاهش راندمان حرارتی و خوردگی اجزای بویلر می شود که برداشتن آن مستلزم عملیات تعمیرات دوره ای اضافی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها