موج
کدخبر : ۴۰۳۶۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403678

محمد امین باباغیبی:

مدیر امور آب و فاضلاب تایباد بیان کرد: شبکه توزیع آب روستایی این شهرستان فرسودگی داشته و در حال حاضر شبکه توزیع آب روستایی تایباد ۳۶۰ کیلومتر است که ۱۰۰ کیلومتر آن معادل ۲۰ درصد فرسوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد امین باباغیبی مدیر امور آب و فاضلاب تایباد در خبری بیان کرد: مشکل کمبود آب شرب ۳ روستای بخش مرکزی شهرستان تایباد با اجرای طرح محرومیت زدایی "سردار شهید حاج قاسم سلیمانی" رفع شد.

باباغیبی در ادامه این خبر افزود: برای رفع کمبود آب شرب در روستا‌های پساوه، قلعه نو آبقه و آبقه، افزون بر یک میلیارد ریال از محل درآمد‌های جاری این اداره هزینه شده است.

باباغیبی افزود: با این اقدام مشکل کمبود آب شرب افزون بر چهار هزار و ۵۷۵ نفر در این مناطق روستایی برطرف شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب تایباد همچنین تصریح کرد: احداث ایستگاه پمپاژ، استاندارد سازی ۲ کیلومتر خط انتقال، اصلاح ۲۰۰ متر خط انتقال خروجی مخزن و بازسازی ۵۰۰ متر شبکه فرسوده از مهمترین اقدامات انجام شده در این پروژه بوده است.

وی در ادامه متذکر شد: همچنین در سال جاری برای پایداری آب شرب در روستا‌های سرخسرا، خیرآباد، کاریز، شهر تایباد و نوار مرزی این شهرستان ۵ حلقه چاه در این مناطق حفر شده است.

وی همچنین تاکید کرد: شبکه توزیع آب روستایی این شهرستان فرسودگی داشته و در حال حاضر شبکه توزیع آب روستایی تایباد ۳۶۰ کیلومتر است که ۱۰۰ کیلومتر آن معادل ۲۰ درصد فرسوده است.

مدیر امور آب و فاضلاب تایباد همچنین یادآور شد: در حال حاضر مشترکان آب تایباد ۴۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال بدهی دارند.

باباغیبی در خاتمه گفت: شناسایی ۵۲ انشعاب غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان انجام گرفته است و ۱۴ روستا از ۳۸ روستای این شهرستان در فصل گرما با تنش آبی مواجه می‌شوند و شهرستان تایباد ۷ مجتمع آبرسانی روستایی با ۴۸۰ کیلومتر خط انتقال دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`