موج
کدخبر : ۴۰۳۶۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403606

سید حامد عاملی:

استاندار اردبیل گفت: بانک‌ها باید در راستای کاهش مشکلات بخش تولید در سطح استان وارد میدان شوند.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سید حامد عاملی ، استاندار اردبیل در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: بانک‌ها باید در راستای کاهش مشکلات بخش تولید وارد میدان شده و با تعصب خدمت به مردم و اشتغال به صورت ویژه برای حرکت چرخ های تولید اقدام کنند.

وی بیان کرد: تزریق نقدینگی حتی به میزان اندکی به حوزه تولید باعث رشد و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال است و ضروری است بانک ها در تسهیل روند سرمایه گذاری همکاری بیشتری داشته باشند.

استاندار اردبیل بر پرهیز از برخی بروکراسی های زاید و دست و پاگیر در جریان فعال سازی واحدهای راکد از سوی بانک ها و دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: در صورت بروز تخلف از سوی بخش های تولید و سرمایه گذاری نیز قبل از ورود به حوزه قضایی در کمیته های تخصصی مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

عاملی اظهار کرد: باید در راستای حمایت از سرمایه گذاری همواره به نفع مردم و اشتغال حرکت کرده و از طولانی شدن روند فعال سازی واحدهای راکد جلوگیری کنیم.

وی در ادامه جلوگیری از تخریب اراضی و نظارت دقیق قبل از اقدام را مورد تاکید قرار داد و گفت: در  گذشته با بی توجهی به حراست از اراضی کشاورزی برخی ساخت و سازها انجام گرفته که این موضوع باید قبل از وقوع مورد پیگرد باشد تا عواقب و خسارت های بعدی آن که تخریب است ، متوجه مردم نشود.

استاندار اردبیل در ادامه با بررسی مشکلات ۱۵ واحد تولیدی و خدماتی تصریح کرد: مسوولان باید در خدمت رونق تولید و اشتغال باشند و در این خصوص کوتاهی از سوی هیچ مدیر و بانکی پذیرفتنی نیست.

در این جلسه مشکلات واحدهای تولیدی از جمله واحد تولید ماکارونی ،محصولات بتنی، شن و ماسه، پوشاک، رنگ و رزین ،نایلون، لبنیات و تعدادی از مراکز خدماتی و رفاهی بررسی شد و تصمیمات لازم در راستای تسهیل روند فعالیت و رفع مشکلات اتخاذ شد.

مشکلات مطرح شده از سوی واحد های مورد بررسی در این جلسه در حوزه بانکی ، بیمه، حمایت برای توسعه، صدور مجوز، تامین آب، جلوگیری از تخریب و فسخ قرار داد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`