موج
کدخبر : ۴۰۳۴۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403415

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری مازندران خبر داد:

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران گفت: از ابتدای سال تا به امروز با نظارت و کنترل این اداره کل ، به تخلفات شرکت‌ها و ناوگان عمومی حمل و نقل کالا و مسافر استان رسیدگی و 164 رأی صادر شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی نصیری با اعلام این خبر اظهار داشت: از این میزان رأی 114 مورد مربوط به کمیسیون ماده 11 و 50 رأی متعلق به کمیسیون ماده 12 است.

وی با اشاره به رسیدگی به تخلفات مطرح شده در حوزه‌های ایمنی و ترافیک، مسافر و کالا، ادامه داد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، پرداخت کرایه رانندگان، عدم اخذ بارنامه، رعایت نکردن ضوابط ایمنی، شکایات حوزه حمل و نقل مسافر و اضافه تناژ، توقف اتوبوس ها در میادین، واگذاری وسلیه نقلیه به راننده فاقد صلاحیت و فقدان برگ معاینه فنی از عمده تخلفات رسیدگی شده در این کمیسیون ها است.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران گفت: بر اساس ماده 12 آیین نامه حمل بار و مسافر مصوب 1392، رسیدگی به تخلفات شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل جاده ای درباره عدم رعایت مفاد و شرایط آیین نامه در کمیسیون ماده 12 و هم چنین به استناد تبصره ماده 6 اصلاحی قانون الزام شرکت ها و مؤسسات ترابری جاده ای به استفاده از صورت وضعیت مسافری و بارنامه مصوب 1381 و بخشنامه های اعلامی به تخلفات ارجاع شده در کمیسیون ماده 11 رسیدگی و باتوجه به نوع دفعات و تکرار تخلفات نسبت به لغو موقت اعتبار برگه فعالیت از یک ماه تا یک سال اقدامات لازم انجام می شود.

نصیری افزود: خدمات شرکت های متخلف کالا و مسافر از  1 تا 3 ماه قطع می شود و در صورت تکرار تخلف بیش از سه بار ظرف مدت دو سال نیز کمیسیون مذکور مجاز است برگ فعالیت متخلف را به طور دائم لغو کند.

وی بیان داشت: مردم، رانندگان و صاحبان کالا و بار می توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه 141 جهت رسیدگی به اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مازندران اطلاع دهند تا در کمیسیون های مربوطه با متخلفان برخوردهای قانونی لازم انجام گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`