موج
کدخبر : ۴۰۳۳۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403328

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد از آزادی ۱۰۵ محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ سید مسعود عظیمی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با اعلام این خبر گفت: به همت ستاد دیه استان یزد و با مشارکت خیرین و نیکوکاران استان از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۰۵ محکوم مالی جرائم غیر عمد از زندانهای استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

عظیمی ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت رسول اکرم ( ص ) و امام جعفر صادق (ع) با تشکر از تلاش بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۲۳ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۸۲ مددجو  با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: بدهی این مددجویان مبلغ ۴۵۸ میلیارد ریال بود که مبلغ ۳۷۴  میلیارد ریال توسط اعضاء کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ گردیده  و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۸۴ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این  105 نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.

وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت : از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۷۳ مددجو مربوط به محکومین مالی ، تعداد ۱۲  مددجو محکوم نفقه ، تعداد ۱۱ مددجو محکوم پرداخت مهریه  ، ۷ مددجو محکوم پرداخت به دیه حادثه کار و ۲ مددجو محکوم به پرداخت دیه تصادفات رانندگی  بودند .   

عظیمی با تاکید بر نقش بسزای شکات در حل مسئله پرونده ها و آزادی مددجویان از زندان گفت: در بسیاری از پرونده های موجود ، شکات مانند یک خیر عمل کرده و از حق خود تا حد بسیار بالایی گذشت نموده اند که این خود مسئله ی بسیار مهم و تاثیر گزار در حل موضوعات و آزادی محکومین مالی است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد گفت : هم اکنون تعداد  85 مددجو مشمول مساعدت ستاد دیه در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی آنها مبلغی قریب به  45 میلیارد تومان نیاز است.

این مقام مسئول در پایان گفت :  ستاد دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت مینماید و نیکوکاران و خیرین میتوانند کمک های خود را جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به حساب های ستاد دیه استان یزد می توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های نمایندگی ستاد دیه استان یزد به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷  و  شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی ، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳۶۶۵۵  کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند.

عظیمی یادآور شد: شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد پاسخگوی سوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است که می‌توانند اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`