موج
کدخبر : ۴۰۳۲۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-403240

فرهاد عبدالعلی‌پور:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: از روز سه شنبه با کاهش دمای هوا بارش باران و برف و یخبندان در سطح استان پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، فرهاد عبدالعلی‌پور ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: از اوایل روز سه‌شنبه 4 آبان تا صبح پنج شنبه 6 آبان ماه، در شهرستان‌های خلخال و کوثر، افت دمای محسوس همراه با بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در مورد مخاطره این هشدار هواشناسی، کاهش محسوس دمای هوا ، رخداد یخبندان و دمای زیر صفر درجه سلسیوس، بارش باران و بارش خفیف برف به ویژه در نواحی کوهپایه‌ای پیش‌بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل ادامه داد: طبق اطلاعیه مدیریت بحران استان  احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و احتمال سرمازدگی محصولات زراعی و باغی وجود دارد.

عبدالعلی‌پور تصریح کرد: به کشاورزان توصیه می‌شود نسبت به تسریع برداشت محصولات باغی و زراعی از جمله صیفی‌جات، تنظیم دمای گلخانه‌ها، دامداری‌ها و گاوداری‌ها، مراکز کشت قارچ و حفاظت از کندوهای زنبور عسل، تسریع در هرگونه عملیات زراعی محصولات پاییزه، تنظیم دمای انبار فنی محصولات کشاورزی و تسریع در انتقال محصولات برداشت شده به انبارهای فنی، تنظیم ورودی و خروجی آب استخرهای پرورش ماهی‌های سرد آبی، تخلیه آب و جمع‌ آوری لوله‌ها، اتصالات و تجهیزات سیستم آبیاری تحت فشار در مناطق سردسیر، استفاده از ضد یخ در رادیاتور ماشین‌‌آلات کشاورزی و محافظت از ادوات کشاورزی با توجه به روند کاهشی دما و جلوگیری از نفوذ هوای سرد به داخل سالن‌ها توصیه شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها