موج
کدخبر : ۴۰۲۸۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-402832

احمد غفارزاده:

مدیر عامل تعاونی زنبورداران تایباد بیان کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی عسل در تایباد، باعث شده تا زنبورداران نتوانند محصولات خود را به صورت حرفه‌ای به فروش برسانند و صادرات داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، احمد غفارزاده مدیر عامل تعاونی زنبورداران تایباد در خبری اظهار کرد: تایباد یکی از پرشهدترین مناطق کشور است که ظرفیت بالایی در تولید عسل دارد؛ به همین منظور نیاز است تا صنایع بسته بندی عسل در این شهرستان ایجاد شوند.

غفارزاده در ادامه تصریح کرد: نبود صنایع تبدیلی و بسته بندی عسل در تایباد، باعث شده تا زنبورداران نتوانند محصولات خود را به صورت حرفه‌ای به فروش برسانند و صادرات داشته باشند.

مدیر عامل تعاونی زنبورداران تایباد همچنین افزود: ایجاد کارگاه‌های بسته بندی مکانیزه، ارزش افزوده بالایی برای تولیدکننده عسل دارد و همچنین اشتغال ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: اقدامات برای ایجاد صنایع بسته بندی عسل انجام شده است و راه‌اندازی این صنایع مستلزم تسهیلات است و سازمان‌های مربوطه در این خصوص هیچگونه حمایتی نمی‌کنند.

مدیر عامل تعاونی زنبورداران تایباد متذکر شد: تعداد دو هزار و ۲۰۵ کندوی زنبور عسل در تایباد وجود دارد؛ تصریح کرد: امسال در سطح تایباد، دو تن و ۲۰۵ کیلوگرم عسل تولید شده که نسبت به پارسال ۸۰ درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه یادآور شد: از موانع صادرات عسل می‌توان به تحریم‌ها و وضعیت مشتری خارجی اشاره کرد که جدای از شرایط تحریمی، زنبوردار باید محصولش را به مشتری خارجی معرفی کند و این خود نیازمند بسته بندی و تجاری سازی است.

غفارزاده در خاتمه خاطرنشان کرد: مقرون به صرفه نبودن بیمه، قیمت بالای سهمیه شکر برای تغذیه زنبور و خمیر شیرین از دیگر مشکلات حوزه زنبورداری هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`