موج
کدخبر : ۴۰۱۷۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401754

کاظم جم:

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی بیان کرد: همراه کردن تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای، فرهنگ‌سازی استفاده بهینه از این منابع و استفاده از نقش سمن‌های مردمی.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، کاظم جم  مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در خبری عنوان کرد: در حال حاضر مجموع آب ذخیره شده در پشت سد‌های خراسان رضوی ۴۳۵ میلیون متر مکعب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۸۹۴ میلیون متر مکعب بوده است.

جم در ادامه این خبر اضافه کرد: گنجایش ذخیره آب سد‌های بزرگ و در حال بهره‌برداری این استان یک میلیارد و ۵۷۲ میلیون متر مکعب است و از این ظرفیت یک میلیارد و ۲۱۱ میلیون متر مکعب مربوط به سد دوستی مشترک بین ایران و جمهوری ترکمنستان است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی همچنین افزود: قرارگاه رسانه‌ای مدیریت منابع آب در شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی راه اندازی شده است و این قرارگاه به همت این شرکت در مهر ماه سال جاری و با هدف اطلاع‌رسانی، استفاده از خرد جمعی تمامی افراد ذینفع برای عبور موفق از این بحران با کمترین میزان تنش آغاز به کار کرده است.

 وی همچنین اظهار کرد: همراه کردن تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای در زمینه کمک به مدیریت صحیح منابع آب، فرهنگ‌سازی استفاده بهینه از این منابع،  استفاده از نقش و جایگاه ویژه تشکل‌های کشاورزی و سمن‌های مردمی برای کمک به مدیریت صحیح منابع آب، توانمندی‌سازی خبرنگاران افتخاری و جوان به ویژه در روستا‌ها و قطب‌های کشاورزی در این زمینه از دیگر اهداف تشکیل این قرارگاه به شمار می‌رود.

 جم در خاتمه یادآور شد: خراسان رضوی دارای ۳۲ سد در تربت‌حیدریه، قوچان، مشهد، خواف، درگز، سبزوار، جغتای، جوین، تایباد، تربت‌جام، چناران، سرخس، نیشابور، کلات و فریمان است که سد دوستی به عنوان بزرگترین سد استان به صورت مشترک و با سهم مساوی بین ایران و کشور ترکمنستان در حال بهره برداری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`