موج
کدخبر : ۴۰۱۶۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401605

سرهنگ امین خسروی مطرح کرد؛

فرمانده پایگاه دریابانی ناجا بندرلنگه گفت: توسعه اقتصاد دریا محور راه علاج مبارزه با قاچاق است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، سرهنگ امین خسروی فرمانده پایگاه دریابانی ناجا بندرلنگه در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، اظهار داشت: دریابانی زیر مجموعه نیرو انتظامی است که وظیفه دفاع و پشتیبانی از حقوق مرزنشینان و نوار ساحلی را برعهده دارد.
تمام تلاشمان بر این است معضلات قاچاق و صیدهای غیرمجاز را که پویایی اقتصاد ساحل را به خطر می اندازد، برطرف سازیم.
فرمانده پایگاه دریابانی ناجا بندرلنگه با اشاره به صیدهای غیر مجاز و تورهای محاصره ای در ادامه سخنان خود ابراز داشت: بیشترین معضل اصلی ما در حوزه دریا و صیدترال، تورهای محاصره ای است که از طریق لنج های صیادی غیر مجاز در دریا حضور دارند و مشکلات عمده ای را برای صیادان در نوار مرزی و محیط زیست در نوار ساحلی ایجاد کرده و باعث به خطر افتادن اقتصاد ساحل شده است.
خسروی با تاکید بر ممنوعیت تورهای محاصره ای در دریا خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تورهای محاصره ای از قدیم در نوار ساحلی بوده، اما در حال حاضر وجود تورهای محاصره ای در دریا طبق نظر کارشناسان شیلات و صید، ممنوعیت دارد و در صورت مشاهده با آن مبارزه خواهیم کرد زیرا آسیب های جبران ناپذیری را به محیط زیست و دریا وارد می سازد.
وی ضمن بیان اینکه شیلات متولی اصلی صید غیر مجاز است، عنوان کرد: شیلات متولی اصلی صید غیر مجاز است و دریابانی در زمینه کمک به حوزه شیلات از هیچ گونه تلاشی فرو گذار نیست. ما در نوار مرزی و ساحل با معضل دیگری از جمله قاچاق، قاچاق سوخت و کالا دست و پنجه نرم می کنیم و این مشکلات بوجود آمده، از کم کاری و عدم پاسخگویی دستگاه های ذی ربط نشات گرفته است.
وی ضمن بیان اینکه کالاهای قاچاقی از طریق مبادی غیر رسمی وارد بازار می شوند در ادامه تاکید کرد: لذا انتظار می رود دستگاه ها و ارگان های مربوطه همکاری لازم را با ناجا در جهت کنترل و پیشگیری از ورود قاچاق به کشور داشته باشند.
فرمانده دریابانی بندرلنگه اظهار کرد: کمیسیون مبارزه با قاچاق وظیفه ورود تاثیرگذار به این عرصه را دارد و به نحوی هم دستگاه های ذی ربط باید نسبت به این مسئله مهم پاسخگو باشند بنابراین همبستگی بین دستگاه ها لازمه حل مشکل و معضل در این راستا است.
خسروی با بیان اینکه معضل قاچاق نشات گرفته از مشکلات اقتصادی در پیرامون جامعه است، در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهادهای قابل توجه در خصوص رفع معضل قاچاق و ایجاد اشتغال زایی در حوزه دریا از طریق دریابانی در راستای بهبود معیشت ساحل نشینان ارائه شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`