موج
کدخبر : ۴۰۱۵۰۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401509

استاندار مازندران:

استاندار مازندران، گفت: هزینه برای ورزش مازندران سرمایه ای است که دستاوردی بین المللی و مضاعف برای کشور به ارمغان می آورد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، احمد حسین زادگان در دیدار با خانواده علی اکبر یوسفی، قهرمان فوق سنگین کشتی فرنگی جهان در بابل اظهار داشت: قهرمانان مازنی با کسب مدال های خوش رنگ طلا ثابت کرده اند که سرمایه گذاری برای ورزش استان مازندران زمینه ساز دستاوردهای ملی و بین المللی است.

وی ادامه داد: هر مبلغی که در حوزه زیرساخت های ورزش مازندران هزینه شود در کوتاه مدت مردم لذت این سرمایه گذاری را خواهند چشید که مسابقات جهانی کشتی نروژ بخشی از این افتخارات است.

استاندار مازندران بیان داشت: شناسایی استعداد های نهفته کشتی مازندران یک امر ضروری است که دلسوزان این ورزش باید با جدیت بدنبال آن باشند تا جوانان خوب ورزشی ما به هرز نروند.

وی افزود: هر چند آکادمی و خانه کشتی برای کشف استعدادها فعال می باشند اما فیزیک بدنی و هوش بالای جوانان مازنی این استان را به قطب کشتی جهان تبدیل کرده است که استعدادهای فراوان آن باید بیشتر شناسایی شوند.

حسین زادگان به نقش خانواده های این ورزشکاران اشاره کرد و گفت: رسانه ها باید بیشتر زحمات خانواده های پهلوانان را در کنار مربیان آنان برجسته کنند چون نقش خانواده ها در قهرمانی و تداوم آن ممتاز می باشد.

به گزارش موج مازندران، علی اکبر یوسفی فرنگی کار بابلی وزن 130 کیلوگرم با شکست کشتی گیر روسی در فینال مسابقات نخستین مدال طلای تاریخ سنگین وزن کشتی فرنگی ایران را در نروژ کسب کرد.

علی‌اکبر یوسفی با حضور در فینال نام خود را به عنوان نخستین فینالیست در سنگین وزن کشتی فرنگی ثبت کرد و با کسب مدال طلا به عنوان نخستین طلایی کشتی فرنگی در 60 سال گذشته در پیکارهای جهانی شگفتی‌ساز شد. در این وزن پیش از این بشیر باباجانزاده با کسب مدال برنز در جهانی 2011 استانبول موفق به اولین و آخرین مدال سنگین وزن کشتی فرنگی در پیکارهای جهانی شده بود. در المپیک نیز در سنگین وزن، کشتی ایران موفق به کسب مدال نشده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`