موج
کدخبر : ۴۰۱۴۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401487

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران خبر داد:

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران عنوان کرد: تعداد کشته شدگان تصادفات رانندگی استان در شهریور ماه سال 1400 نسبت به سال 1399، میزان 29 درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، عباسعلی نجفی با اعلام این خبر اظهار داشت: در نتیجه افزایش قابل ملاحظه ترددهای بین استانی در ابتدای سال جاری که به دلیل لغو محدودیت های کرونایی صورت پذیرفت، متأسفانه تعداد کشته های فروردین ماه سال 1400 نسبت به سال 1399 با افزایش روبرو بوده است.

وی ادامه داد: به منظور استمرار روند کاهشی تصادفات و کشته شدگان سوانح رانندگی، با اجرای اقدامات مناسب ایمنی، تعداد تصادفات در ماه های بعد از آن روند نزولی داشته است به نحوی که تعداد کشته های رانندگی در 6 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران افزود: تعداد تصادفات فوتی درشهریور ماه سال 1400، به میزان 32 درصد و تعداد متوفیات سوانح رانندگی در این ماه به میزان 29 درصد کاهش یافت.

وی اقداماتی نظیر آشکارسازی و رفع بسیاری از نقاط پرحادثه، افزایش گشت های راهداری و گشت های نامحسوس جاده ای، نصب دوربین های کنترل سرعت، ارتقای ایمنی حریم راهها، هماهنگی بهینه با پلیس راه و سایر دستگاه های اجرایی درگیر در زمینه ارتقاء ایمنی ترددهای جاده ای و آموزش و ارتقای ایمنی تردد کاربران آسیب پذیر را از عواملی عنوان کرد که موجب دستیابی به نتیجه لازم شده است.

نجفی اظهار امیدواری کرد با بررسی دقیق عوامل وقوع سوانح رانندگی و ریشه یابی آنها و ارائه راهکارهای مؤثر، تشریک مساعی کلیه دستگاه های اجرایی و همچنین رعایت قوانین و مقررات توسط کاربران جاده ای، ضمن استمرار روند کنونی کاهش تصادفات، در مجموع سال 1400 نیز شاهد کاهش آمار سوانح رانندگی در استان مازندران باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`