موج
کدخبر : ۴۰۱۰۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-401027

سرپرست معاونت برنامه ریزی و منابع انسانی شهرداری قم گفت: ۴۱ درصدی برنامه شهرداری قم در شش‌ماهه نخست ۱۴۰۰ تحقق یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مجید محمدرضاخانی با اشاره به گزارش عملکرد ۶ ماهه نخست شهرداری قم در اجرای پروژه‌های شهری اظهار داشت: در سیستم کنترل پروژه ۶۰۸ ردیف پروژه وجود دارد که از این میان ۱۴۵ در حوزه معاونت‌ها و سازمان‌ها و مدیریت‌های تابع شهرداری و بالغ‌بر ۴۶۳ پروژه نیز در مناطق تعریف‌شده که این پروژه‌ها به غیر از موارد خرید است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم ابراز کرد: بیشترین پروژه‌ها براساس ساختارها در مناطق است و پروژه‌های ستادی نیز با رویکرد مطالعاتی و اجرایی بوده که پروژه‌های کلان و فرامنطقه‌ای را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه شهرداری انجام ۴۵.۷ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در شش‌ماهه نخست سال ۱۴۰۰ بوده که ۴۱ درصد محقق و ۴.۵ درصد عقب هستیم، افزود: این آمار به نسبت عملکردمان خوب است که در این راستا در حوزه مناطق ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی تعریف‌شده که ۳۹ درصد محقق شده و در حوزه ستادی ۴۹ درصد پیشرفت پیش‌بینی‌شده بود که ۴۱ درصد محقق شده است.

محمدرضاخانی عنوان کرد: رویکرد شهرداری در انجام پروژه‌ها از جنس معابر و آسفالت در شش ماه نخست قبل از زمستان براساس برنامه پیش رفته و در فضای سبز نیز پیشرفت خوب بوده و در کاشت گونه‌ها نیز در شش ماه دوم طبق برنامه پیش می‌رویم.

وی با تأکید بر اینکه کل بودجه در سیستم کنترل پروژه ۲ هزار میلیارد تومان است که طبق زمان‌بندی تا پایان سال باید محقق شود تصریح کرد: در شش ماه نخست سال حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تاکنون محقق شده است.

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و منابع انسانی شهرداری قم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه صورت‌وضعیت پیمانکاران و مباحث ریالی در شش ماه دوم و بعد از تمام شدن پروژه‌ها اتفاق می‌افتد، تحقق کامل بودجه نیز در نیمه دوم سال اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد: در بحث پرداخت‌ها نیز باید صورت‌وضعیت جمع آور شده تا میزان آن مشخص شود که اغلب ۸ ماهه است، اما ثبت صورت‌های وضعیت حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است.

محمدرضاخانی با اشاره به عملکرد مناطق شهری اذعان کرد: منطقه ۵ ازجمله مناطق موفق ازنظر برنامه بوده و مناطق ۴ و ۲ و ۸ نیز از وضعیت خوبی برخوردار بوده و در رتبه‌های بعدی قرار دارند و سایر مناطق نیز عقب‌تر هستند که به‌زودی به برنامه می‌رسند.

وی بیان کرد: در حوزه‌ها نیز معاونت عمرانی فعالیت خوبی داشته و طبق برنامه حرکت کرده و عملکرد خوبی ثبت‌شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`