موج
کدخبر : ۳۹۹۲۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-399240

غلامرضا میری:

رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به وضعیت جوی نامناسب امسال و سال گذشته، خشکسالی و گرانی آبی برای کشاورزان و بی‌انگیزگی آنان به دلیل قیمت پایین زعفران پیش‌بینی می‌شود تولید در سال جاری کاهش خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، غلامرضا میری رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: با توجه به وضعیت جوی نامناسب امسال و سال گذشته، خشکسالی و گرانی آب که کشاورزان با آن روبه‌رو بودند و همچنین با توجه به کاهش انگیزه کشاورزان برای تولید به دلیل قیمت پایین زعفران پیش‌بینی می‌شود که تولید این محصول در سال جاری کاهش خواهد داشت.

میری در ادامه این خبر افزود: قیمت تعیین شده برای خرید زعفران نگینی صادراتی قیمت مناسبی است ضمن اینکه حداقل قیمت  است و در آینده می‌تواند این قیمت افزایش یابد. این قیمت تعیین شده تقریبا با قیمت فعلی ۴ میلیون تومان اختلاف دارد و به نظر بنده با توجه به اینکه قیمت حداقل است قیمت مناسبی است.

رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی همچنین اضافه کرد: زعفران با دیگر محصولات کشاورزی متفاوت است؛ چراکه دیگر محصولات کشاورزی بر روی سطح زمین قرار دارند و میزان تولید آن قابل پیش‌بینی است. ولی زعفران در زیر زمین قرار دارد تقریبا از ۱۰ مهر ماه که برداشت زعفران شروع شده و تا پایان آذر ماه عملکرد آن را نمی‌توان تخمین یا برآورد کرد.

وی ادامه داد: به طور کلی با توجه به وضعیت جوی نامناسب امسال و سال گذشته، خشکسالی و گرانی آبی که کشاورزان با آن رو به رو بودند و همچنین با توجه به بی‌انگیزگی کشاورزان به دلیل قیمت پایین زعفران در خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود که تولید زعفران در سال جاری کاهش خواهد داشت.

رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی تصریح کرد: تا پایان مرداد ماه سال جاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، صادرات زعفران ۷ درصد رشد داشته است. در حال حاضر صادرات نیز ادامه دارد. امید است در  سال جاری رشد بیشتری در زمینه صادرات صورت بگیرد.

میری در خاتمه این خبرتاکید کرد: اگر موانعی که بر سر راه صادرات است برطرف شود، پیش‌بینی می‌شود که حداقل ۳۰ درصد صادرات افزایش خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`