موج
کدخبر : ۳۹۸۹۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398972

محسن عراقی زاده:

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: میزان بارش باران در فصل پاییز را طبق پیش بینی‌های فصلی کمتر از حد نرمال است و بارش باران در شمال شرق و در این فصل شایان توجه نیست و نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محسن عراقی زاده مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: آمار‌ها نشان می‌دهد که خشکسالی و کمبود بارش قرار نیست به این زودی دست از سر خراسان رضوی و مشهد بردارد و استان شاهد کاهش ۶۵ درصدی بارندگی بوده است و امسال پاییز کم بارش تری را نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت.

عراقی زاده در ادامه این خبر افزود: ایستگاه مشهد در سال زراعی ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ کم بارش‌ترین سال دوره آماری ۶۰ ساله را پشت سر گذاشته است و بارش‌ها در پاییز امسال کمتر از حد نرمال خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی همچنین گفت: در سال زراعی گذشته در مشهد فقط ۹۵ میلی متر باران باریده است و این میزان در میانگین دوره آماری ۶۰ ساله حدود ۲۳۸ میلی متر بود و میانگین بارندگی در مشهد طی سال زراعی گذشته نسبت به سال زراعی قبل آن ۶۷ درصد و نسبت به دوره آماری بلند مدت ۶۲ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: میزان بارش باران در فصل پاییز را طبق پیش بینی‌های فصلی کمتر از حد نرمال است و بارش باران در شمال شرق و در این فصل شایان توجه نیست و نخواهد بود و دمای هوا نیز در شمال شرق در هفته اول مهرماه حدود ۴ درجه بیش از نرمال، اما در هفته بعد حدود نرمال و در هفته‌های بعد حدود ۱ تا ۲ درجه کمتر از نرمال خواهد بود.

عراقی زاده در خاتمه این خبر خاطرنشان کرد: طی شش هفته آتی بارش کشور در محدوده کمتر از نرمال است و بارش‌ها بیشتر به استان‌های ساحلی خزر به ویژه گیلان و مازندران محدود خواهد بود و شمال شرق از بارش باران شایان توجه محروم خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`