موج
کدخبر : ۳۹۸۳۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-398374

جانشین فرمانده قرارگاه کرونای جمعیت هلال احمر مازندران خبر داد:

جانشین فرمانده قرارگاه کرونای جمعیت هلال احمر مازندران از واکسیناسیون 8546 نفر از شهروندان و گروههای سنی واجد شرایط در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران لیلی احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای ابلاغ ریاست جمعیت هلال احمر و با هدف تقویت تعامل بین بخشی و به منظور کمک به کادر بهداشت و درمان و تسریع در فرایند واکسیناسیون شهروندان، مقرر شد با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی در چند شهرستان، مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمراستان راه اندازی شود که مراکز مذکور در شهرستان های ساری، بهشهر و آمل تجهیز شد که عملیات تزریق واکسن به شهروندان و گروههای هدف نیز زیر نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی استان در حال انجام است.

وی با اشاره به ترکیب جنسی مراجعین به مراکز واکسیناسیون این جمعیت، ادامه داد: از مجموع 8546 نفر مراجعین واکسینه شده در مراکز تجمیعی هلال احمر مازندران 4554 نفر زن و 3992 نفر مرد بودند.

جانشین فرمانده قرارگاه کرونای جمعیت هلال احمر مازندران در زمینه نوع واکسن تزریقی نیز گفت: 5647 دُز از واکسن های تزریق شده از نوع سینوفارم، 1880 دُز آسترازنکا، 944 دُز کووبرکت و 75 دُز نیز از نوع سابرینا (کووپارس) بوده است.

وی افزود: 297 نفر عضو داوطلب و 376 نفر عضو جوان جمعیت هلال احمر استان در مراکز تجمیعی واکسیناسیون این جمعیت به عنوان واکسیناتور و ثبات مشارکت دارند.

احمدی بیان داشت: جمعیت هلال احمر استان از ابتدای شروع بحران کرونا با تمام ظرفیت خود به کمک متأثرین از این اپیدمی مرگبار شتافته و تاکنون چندین طرح استانی را به مرحله اجرا در آورده است.

وی تهیه و توزیع هزاران بسته معیشتی و بهداشتی، اجرای طرح ناظران سلامت، هاتفان امید و آمران سلامت و... را از جمله خدمات هلال احمر مازندران برشمرد و تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان با تمام ظرفیت امدادی و پشتیبانی و به کارگیری توان داوطلبان و جوانان تا پایان بحران کرونا در کنار مردم خواهد بود و از ارائه هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها

`