موج
کدخبر : ۳۹۷۳۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-397326

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس جدیدترین رنگ بندی کرونا در کشور، این استان همچنان در وضعیت قرمز بوده و تنها سروآباد نارنجی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، ابراهیم قادری صبح امروز  شنبه با اعلام این خبر در گفت و گو با رسانه های استان اظهار داشت: وضعیت کرونا در بیشتر استانهای کشور نزولی شده اما کردستان و آذربایجان غربی همچنان در وضعیت افزایشی بستری ها به سر می برد. 

وی اضافه کرد: گردش ویروس و بی توجهی به رعایت دستورالعملهای بهداشتی باعث شده تا موج پنجم که سه هفته دیرتر از دیگر نقاط کشور در کردستان شروع شده، همچنان ادامه داشته و طولانی ترین موج بیماری در استان شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه ظرفیت واکسیناسیون از امروز شنبه 27 شهریور در استان به بیش از 2 برابر می رسد، افزود: روزانه 30 هزار دُز واکسن از فردا در استان قابل تزریق است و شهروندان با ثبت نام در سامانه سلامت به آدرس salamat.gov.ir  نوبت واکسیناسیون خود را دریافت و از ازدحام و معطلی در مراکز واکسیناسیون جلوگیری کنند، ضمن اینکه افراد بالای 18 سال میتوانند برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

قادری تاکید کرد: با تداوم روند فعلی قطعا مرگ و میر هم روندی افزایشی دارد و این وضعیتی است که در اثر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به وجود آمده است و ممکن است امار مرگهای روزانه افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاری ساده است، گفت: شهروندان باید میزان تماس فیزیکی را کم کرده و تماس غیرضروری را کاهش داده و در فضای سربسته که ازدحام بیشتر است حضور نیابند و در صورتی که برای انجام امور خود ناچار به تماس فیزیکی هستند، حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله یک و نیم متری را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: سرایت پذیری بالای بیماری در موج پنجم و رعایت نکردن پروتکل‌ها 2 عامل مهمی است که باعث شده تا ویروس کرونا در استان همچنان ادامه داشته باشد در حالیکه در موج‌های قبلی مردم و مسوولان بسیار بیشتر پای کار بودند.

آیا این خبر مفید بود؟

پربازدیدترین گروه

گفتگو

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

گفتگو

دیگر رسانه ها

`