موج
کدخبر : ۳۹۶۸۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-396853

الیاس فتاحی:

معاون سیاسی،امنیتی استاندار ایلام با اشاره به اینکه سازمانهای مردم نهاد مهمترین پل بین مردم و حاکمیت هستند و بهره گیری از فکر،اندیشه و خلاقیت جوانان در امور یک ضرورت است،گفت:امروز مهمترین کار فرهنگی تسهیل شرایط برای ازدواج آسان است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، الیاس فتاحی معاون سیاسی،امنیتی استاندار ایلام در ستاد ساماندهی جوانان استان افزود: 502 سازمان مردم نهاد در ایلام فعال بوده که از این تعداد 79 سازمان مربوط به اداره کل ورزش و جوانان این استان است.

وی با بیان اینکه  52 قرارداد سال گذشته با سازمان های مردم نهاد استان به ارزش 6 میلیارد ریال منعقد شد که از این میزان 8 قرارداد به ارزش 800 میلیون ریال مربوط به اداره کل ورزش و جوانان ایلام است،اظهار داشت:سازمان های مردم نهاد در بخش های مختلفی فعالیت و خدمات متنوعی به مردم ارایه می کنند که می توان به اقدامات این سازمان ها در مقابله با کرونا از طریق تامین اقلام و تجهیزات بهداشتی اشاره کرد.

معاون سیاسی،امنیتی استاندار ایلام تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد همچنین در بحث توزیع ماسک رایگان، ضدعفونی و گندزدایی مناطق آلوده به ویروس کرونا بیشترین تلاش و اهتمام را داشتند که این اقدام جهادی آنان شایسته قدردانی است.

فتاحی خاطرنشان کرد: بدلیل شیوع کرونا صدور مجوز برای سازمان های مردم نهاد با کندی صورت گرفت و نشست های کمتری هم در این راستا تشکیل شد که امیدواریم زنجیره کرونا قطع و بیش از گذشته به سازمان های مردم نهاد که مهم ترین پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت هستند، توجه شود.

وی با قدردانی از مدیرکل ورزش و جوانان استان و مدیران و فرمانداران فعال حوزه جوانان گفت: مهم ترین نقش ستاد ساماندهی جوانان احیای امید و اعتماد سازی برای جوانان است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: کشور در این مقطع حساس و تاریخی بیش از هر زمان دیگری نیازمند استفاده از فکر، اندیشه و خلاقیت جوانان است که در این راستا ستاد ساماندهی امور جوانان و همچنین مرکز رشد و نو آوری جهاد دانشگاهی برای تحقق این مهم در حرکت هستند.

فتاحی افزود: متولیان امور فرهنگی و تشکل های مردم نهاد وظیفه دارند در شرایط موجود موجبات ازدواج آسان را برای جوانان مهیا کنند و باید در مسیر  ایده های مثبت و نو آنان حرکت کنیم.

معاون استاندار ایلام اظهار داشت: باید بستر را برای رشد و افزایش سازمان های مردم نهاد در استان فراهم کنیم چرا که هر اندازه تعداد این سازمان ها افزایش یابد شاهد کاهش میزان آسیب های اجتماعی خواهیم بود

شایان ذکر است که در پایان این نشست از خدمات چهار مدیر و سه فرماندار فعال حوزه جوانان ایلام تجلیل شد. در این آئین قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد،علی اصغر علی اکبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر، غلامرضا حسینی رئیس جهاد دانشگاهی، علی رشیدی مدیرکل فنی و حرفه ایلام بعنوان مدیران برتر و همچنین سید جواد رحیمی مقدم فرماندار سیروان، سیدرضا کریمیان فرماندار چرداول و مسلم تیرافکن فرماندار بدره بعنوان فرمانداران برتر و فعال حوزه ساماندهی امور جوانان که بیشترین فعالیت را داشته و مصوبات این حوزه را اجرا کرده اند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها